zdielať

Skvelá kuchyňa a magická história – dva dôvody prečo navštíviť Rím

rím - federico di dio photography PezGp3Zq690 unsplash - Skvelá kuchyňa a magická história – dva dôvody prečo navštíviť Rím
Veľkým lákadlom pre turistov je skvelé jedlo, ale aj história. unsplash.com

Coloseum, Fontana di Trevi či Pantheon patria medzi najznámejšie svetové atrakcie. Hlavné mesto Talianska ponúka svojim návštevníkom skutočne viac dôvodov na návštevu. Nielen zaujímavú históriu.

Všetky cesty vedú do Ríma hovorí staré príslovie. Ak ste skutočným cestovateľom, rozhodne by jedna z vašich ciesť mala viesť práve sem. Ak chcete sponzávať toto čarovné mesto, odporúčame navštíviť ho počas jarných a jesenných mesiacov. Počas letných mesiacov je počasie v Ríme skutočne horúce a ak nebudete mať úplne šťastie, teploty sa pohybujú až okolo 40 stupňov Celzia, čo nie je ideálne na prechádzanie sa uličkami. Ak sa predsa už rozhodnete cestovať do Ríma v horúcom počasí, tak s veľkou pravdepodobnosťou nájdete pitnú vodu na každom kroku. Toto mesto je známe tým, že sa v ňom nachádza mnoho fontánok s pitnou vodou, ktorá je zadarmo.

Hovorí sa, že Rím je skvelým tipom na predĺžený vikend, ale ak ho chcete zažiť naplno, odporúčame vycestovať aspo na týždeň, nakoľko je plné histórie.

rím - cristina gottardi I1Lv2yX67GI unsplash1 scaled - Skvelá kuchyňa a magická história – dva dôvody prečo navštíviť Rím
autor: unsplash.comRím patrí medzi mestá, ktorí by mal navštíviť každý aspoň raz za život.

Pamiatky, ktoré sa oplatí zažiť v Ríme:

  1. Koloseum
  2. Forum Romanum
  3. Kapitol (Campidoglio)
  4. Pamätník Viktora Emanuela II.
  5. Piazza Navona
  6. Panteón
  7.  Fontana di Trevi
  8. Španielske schody
  9. Anjelský hrad
  10. Chrám svätého Petra

V Ríme sa aj okúpete, ale…

Ak ste si mysleli, že v Ríme sa okúpete, ste čiastočne na omyle. Keď cestujete do Ríma máte možnosť ísť sa okúpať, ale nakoľko Rím nie je prímorské mesto tak nemáte možnosť okúpať sa priamo v meste. Existuje viacero pláží, ktoré sú vzdialené od Ríma približne hodinu.

Očarí vás zmrzlina, pizza či Aperol

Ak chcete zažiť skutočne dobrú kuchyňu, odporúčame vybrať sa práve do Talianska. Ak sa chcete dobre najesť, nepotrebujete navštevovať drahé reštaurácie, stačí vojsť do hociktorej uličky a vybrať si malú domácu reštauráciu. Medzi hlavné špeciality patrí pizza, cestoviny či obľúbený Aperol Spritz. Medzi najväčšie chuťovky patrí určite pravá talianska zmrzlina.

 

Kategórie:

Podobné články