zdielať

Konečne iné spracovanie. Čo sa stane, ak sa zombíci vyliečia?

Konečne iné spracovanie. Čo sa stane, ak sa zombíci vyliečia? - the cured - Konečne iné spracovanie. Čo sa stane, ak sa zombíci vyliečia?
Film The Cured sa pustil do kontroverznej, no doteraz ignorovanej zombie témy. IFC Films

Zombie žáner viac boduje vo svete seriálov, ako na filmovom plátne. Ale už aj v seriáloch sa zápletky postupne dostávajú do slepej uličky, keďže neprichádza žiadna inovácia. Veľmi milo prekvapuje snímka The Cured, ktorá si vzala na paškál kontroverznú teóriu. Čo sa stane, ak sa živí mŕtvi stanú opäť živými? Je to možné? Seriály túto Pandorinu skrinku nikdy neotvorili a tvária sa, že to nie je možné. Debutujúci režisér David Freyne v kontroverznom filme rozpovie príbeh tých, ktorí sa vrátili.

Svet je v područí zombie apokalypsy, avšak nádej rozhorí, keď sa objaví liek, ktorý môže z krvilačných beštií spraviť ľudí. Stratení a milovaní blízki sa môžu vrátiť k svojim rodinám, ktoré ich síce oplakali, no nemali ich možnoť uložiť k večnému spánku. Po rokoch sa začnú mŕtvi vracať k životu. Ako býva zvykom, „zdravé“ ľudstvo, ich najbližší už nebudú veriť, že liek zabral a začne sa tvoriť skupina vyvrheľov vyhnatých na okraji spoločnosti.

Hlavnou postavou bude „navrátilec“ Senan (Sam Keeley). Ten sa do života vracia po štyroch rokoch. Prichýli ho jeho švagriná Abbie (Ellen Page). Film zachytáva zaujímavé situácie, traumy, ignoráciu okolia, ale najmä hroziace nebezpečenstvo. Má liek iba dočasný účinok? Tento film rozhodne stojí za pozornosť.

Kategórie:

Podobné články