zdielať

Tipy ako zlepšiť trávenie počas leta

zdravie - element5 digital acrBf9BlfvE unsplash scaled - Tipy ako zlepšiť trávenie počas leta
Ako zlepšiť trávenie v lete? Element5 Digital

Hoci sme si mysleli, že tento rok sa letným horúčavám vyhneme, realita je iná. Leto predsa len nastolilo svoju vládu a my sa musíme vysporiadať s horúcimi dňami. S teplými dňami kráčajú ruka v ruke i problémy s trávením. Najčastejšie komplikácie sú syndróm dráždivého čreva, zápcha alebo pálenie záhy. Ako sa im tento rok vyhnúť a podporiť zdravie svojho tela, Vám poradíme v dnešnom článku. Problémy s trávením môžu v lete dokonca viesť k oslabeniu imunitného systému, preto je dôležité zlepšiť svoje letné návyky.

Bez hydratácie to pravdepodobne nepôjde

Častým spúšťačom tráviacich problémov býva nedostatok vody v organizme. Nedostatočný alebo nesprávny pitný režim má za následok, že sa telo nedokáže správne zbaviť nestrávených zvyškov potravy a tie ostávajú v črevách. Ak sa k Vašim tráviacim problémom pridružilo pálenie záhy, zaraďte do svojho letného pitného režimu pohár kokosovej vody.

zdravie - sarah gualtieri qIVg8CTQWf4 unsplash 1024x836 - Tipy ako zlepšiť trávenie počas leta
autor: Sarah GualtieriNedostatočný pitný režim spúšťa tráviace problémy.

Zaraďte probiotiká

Vysoké teploty ovplyvňujú i stav našej črevnej mikroflóry. Nastoľte opäť rovnováhu konzumáciou potravín bohatých na živé kultúry. Vybrať si môžete jogurty alebo kefír. Ak máte z nejakého dôvodu problém s konzumáciou mliečnych výrobkov, siahnuť môžete po probiotikách vo forme tabliet.

Nevynechávajte cvičenie ani počas letných mesiacov

Chápeme, že sa Vám počas letných mesiacov nechce cvičiť. Pravidelné cvičenie však pomáha zlepšuje pohyby čriev pri trávení, a tým pomáha udržať celý proces pod kontrolou. Zaraďte pravidelné cvičenie ráno alebo večer, keď ešte vonku nie je tak extrémne teplo. Rozhodne tým pomôžete svojmu tráveniu.

zdravie - ayda oz kLLVGWNPqNM unsplash 1024x683 - Tipy ako zlepšiť trávenie počas leta
autor: Ayda OzDbajte na dostatok čerstvých potravín obsahujúcich vlákninu.

Zabudnite na nezdravé stravovanie

Organizmus má problém vyrovnať sa s nezdravými potravinami i počas bežných dní. V letných horúčavách naozaj siahnite po diétnom jedle. Pikantné, mastné alebo sladké potraviny Vám prinesú len nepríjemné tráviace problémy, ktorými zaplatíte za pár minút slasti z konzumácie obľúbeného jedla. Siahnite po potravinách bohatých na vlákninu, ktorá zlepšuje trávenie. Ovocie a zelenina Vám v tejto misii pomôžu.

Dbajte na zdravie svojho organizmu a nepodceňujte varovné signály. Tráviaca sústava podstatne ovplyvňuje naše celkové zdravie, a preto sa nesnažte zdravé návyky podceniť ani počas letných mesiacov.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.
mmnt.sk
Close Cookmode