zdielať

Tipy na jarné čítanie počas karantény #zostaňdoma

knihy - woman 1839798 1920 - Tipy na jarné čítanie počas karantény #zostaňdoma

Počas posledných týždňov, kedy trávime čas doma, alebo aspoň by sme mali, začíname mnohí pociťovať nudu. 

Vďaka knihám a našej fantázii sa dokážeme preniesť do vzdialených krajín, ale aj prežiť emócie napätia. Každý z nás má určite v poličke knižku, ktorú si  plánuje už dlho prečítať, napriek tomu si na ňu nikdy nenašiel čas.  Skúste využiť toto obdobie na prečítanie kníh, ktoré máte vo svojej domácej knižnici. Ak ste však tú svoju už za posledné dni vyčerpali, prečítajte si naše tipy na jarné čítanie.

Čo koho do toho- Enja Rúčková 

Príbeh, ktorý je síce pôvodne napísaný pre tínedžerov patrí medzi nadčasové. Tento krásny román, plný lásky poukazuje na problematiku rasizmu.  Román vás prevedie detskou láskou, ktorá čelí dospeláckym problémom.  Autorka sa vďaka úspešnému príbehu rozhodla napísať aj pokračovanie s názvom Očistný debakel, ktorý posúva tento príbeh o 10 rokov neskôr a pomôže vyriešiť prehrešky z minulosti.

knihy - person 984236 1920 1024x576 - Tipy na jarné čítanie počas karantény #zostaňdoma

Nech prší keď plačem- Andrea Rimová

Napínavý príbeh, ktorý napísala slovenská autorka Andrea Rimová je príbehom ktorý ukazuje zraniteľnosť lásky, ktorá vedie až k pomste. Táto zaujímavá kniha má aj pokračovanie s názvom Dáždnik pre Tamaru, ktorý je vysvetlením prvej časti, ktorá zároveň ponúkne silné pocity odpustenia a zmierenia.

Ako z románu- Zuzka Šulajová 

Napriek tomu, že táto knižka nepatrí medzi horúce knižné novinky, stále dokáže pohladiť srdce. Ako z románu je príbeh, ktorý rozpráva o osudovej láske, ktorá stroskotáva na nesprávnom stanovení priorít. Kniha ukazuje, ako veľa dokáže žena, ktorá miluje odpustiť, ale aj tak raz povie dosť. Nakoniec si jedna z hlavných postáv uvedomí, že stratil príliš veľa kvôli práci a stratil tak svoje šťastie a osobu, ktorú miloval.

 

Do roka a do dňa- Jarmila Repovská 

Opäť jedna zo starších kníh, ktorá by mohla byť motiváciou pre veľa žien. Príbeh ukazuje sklamanie ženy, s ktorou sa rozíde dlhoročný priateľ. Najskôr sa ocitá v štádiách zúfalstva, ale postupne si hľadá naspäť svoju vnútornú silu. Vďaka svojmu najbližšiemu okoliu sa začne na svet pozerať novými očami.

knihy - books 1617327 1920 1024x576 - Tipy na jarné čítanie počas karantény #zostaňdoma

Dear John- Nicolas Sparks

Knižka, ktorú napísal svetoznámy autor bestsellerov Nicolas Sparks je dostupná len v českom a anglickom jazyku. Skúste tento krásny príbeh o vojakovi a jeho životnej láske prečítať v angličtine a trošku sa zároveň sa trošku zdokonalíte aj v cudzom jazyku. Zároveň by sme  doporučili od tohto autora prečítať aj knihu Posledná pieseň či Zápisník jednej lásky.

 

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode