zdielať

Z Hana Sola hit nebude

Z Hana Sola hit nebude - han solo lego starwars - Z Hana Sola hit nebude
Solo aj napriek nezáujmu divákov je dobrý film a skvelá letná oddychovka. Disney/Lucasfilm

Takéto sklamanie je ťažký oriešok aj pre Disney a celú Star Wars značku. Najnovší samostatný film o Hanovi Solovi stále neboduje. Počas prvých dní premietania zarobil v USA len 83 miliónov dolárov, celosvetové tržby sa vyšplhali len na 148 miliónov. Čo je pri značke Star Wars naozaj málo. Z Číny, ktorá častokrát zachraňuje reputáciu filmu prišlo len 10 miliónov. A to prvé týždne po premiére majú byť tie najsilnejšie, s pribúdajúcimi týždňami prirodzene ošiaľ opadáva.

Pri Solovi zrejme nadšenie nikdy nebolo na programe dňa. Počas druhého týždňa sa tržby prepadli o neuveriteľných 65% a do kasičiek sa prisypalo už len 29 miliónov dolárov. Pri takomto tempe bude mať film problém zaplatiť svoj vlastný rozpočet. Ten narástol na 250 miliónov dolárov, pôvodne mal o sto menej. Lenže posledná záchrana filmu si vyžadovala veľké náklady. Režisér Ron Howard údajne „pretočil“ až 70% pôvodného filmu a všetko nasvedčuje tomu, že ho aj zachránil. Solo vôbec nie je zlý film, je veľmi príjemnou oddychovou záležitosťou s poriadnym easter eggom  a rôznymi malými odkazmi na celý Star Wars vesmír.

Divákov však viac tiahne do kina pôvodná sága. Deviata epizóda sa dostane do kín v decembri 2019 a v týchto dňoch sa začalo aj nakrúcanie.

Kategórie:

Podobné články