zdielať

Zoberte svoju polovičku na romantickú plavbu po jazere Seegrotte

seegrotte - IMG 0292 - Zoberte svoju polovičku na romantickú plavbu po jazere Seegrotte

Patrí medzi najimpozantnejšie prírodné krásy celého sveta. Jaskyňa Seegrotte vás očarí. 

Jazerná jaskyňa Seegrotte lezí v Dolnom Rakúsku. V súčasnosti ide o najväčšie európske podzemné jazero. V roku 1912 natieklo do chodieb a štôlní sádrovej bane Hinterbruhl  vďaka nesprávnemu odstrelu veľké množstvo vody. Po tejto katastrofe zostala baňa dlho zatvorená. V tridsiatych rokoch objavil toto miesto tím medzinárodných prieskumníkov jaskýň. Iniciatíva odborníkov umožnila sprístupnenie pre verejnosť. Od otvorenia jaskyne ju navštívilo viac ako 10 tisíc ľudí.

Počas druhej svetovej vojny armáda zabavila jaskyňu. Používali ju na výrobu lietadiel, keďže podzemie bolo bezpečným miestom pred bombardovaním. Pracovalo tu 2000 robotníkov a boli tu vyrobené prvé stíhačky s tryskovým pohonom na svete. Model a časti lietadla HE 162 sú v Seegrotte vystavené.

seegrotte - IMG 0326 - Zoberte svoju polovičku na romantickú plavbu po jazere Seegrotte
autor: Simona JurigováV priestoroch jazera je celoročne 9 stupňov Celzia, takže je otvorené celý rok.

Táto jazda je ideálnym výletom pre zamilované páry, ale aj pre rodiny s malými deťmi, nakoľko je fyzicky nenáročná. Leží približne 80 kilometrov od Bratislavy, takže de o jednodňový výlet.Pred návštevou jaskyne sa nezabudnite teplo obliecť aj v letných mesiacoch. V jaskyni je celoročne stabilná teplota a to príjemných 9 stupňov Celzia, takže počas horúceho leta sa príjemne schladíte a počas mrazivej zimy sa zohrejete. Prehliadky sa konajú na lodi a ide o romantickú plavbu vhodnú aj pre zamilované páry.  Vo vrchnej časti sa nachádza Modré jazero, ktorého hĺbka je len tri metre. O poschodie nižšie lezí druhé jazero s najväčšou hĺbkou 12 metrov  šírkou 60 metrov. Keďže sa do podzemia dostáva voda z troch prameňov, každú noc sa musí odčerpať približne 60 tisíc litrov, aby nebol priestor opäť zaplavený. V podzemí sa nachádza aj pôvodná stará baňa, kde sa dozviete informácie ohľadom baníctva a výroby sádrovca. V tejto miestnosti je teplota 9 až 12 stupňov. V minulosti slúžila ako oddychový priestor pre baníkov. V týchto priestoroch si môžete pozrieť aj stajne pre kone a kaplnku.

seegrotte - IMG 0282 - Zoberte svoju polovičku na romantickú plavbu po jazere Seegrotte
autor: Simona JurigoáJaazero Seegrotte je najväčším podzemným jazerom v Európe.

Miesta, ktoré navštívili aj svetové hviezdy

Malebné miesto si všimli aj filmári. Natáčali sa tu vybrané scény z filmu Traja mušketieri. Do rakúskeho podzemia sa tak dostali herci Charlie Sheen, Chris O`Donnell a Kiefer Sutherland. Filmári darovali do múzea niektoré rekvizity z filmu, aby zanechali pamiatku na natáčanie. Vďaka tomu si môžete pozrieť napríklad pozlátenú loď, ktorá má vpredu draka.

seegrotte - IMG 0304 - Zoberte svoju polovičku na romantickú plavbu po jazere Seegrotte
autor: Simona JurigováZábery z jazera môžete vidieť aj vo filme Traja mušketieri.

Atrakciu si vychutnáte v každom období 

Cena vstupného je 11 eur pre dospelú osobu a pre dieťa vo veku 4 až 14 rokov je vstup 8 eur.Počas hlavnej sezóny od 1. apríla do 31. októbra je jaskyňa otvorená od 9. hodiny do 17. hodiny. Posledný vstup je o 16.15 hodine. Mimo sezóny je jaskyňa otcorená do 15. hodiny. Počas víkendov je otvorená o pol hodinu dlhšie s posledným vstupom o 4.45 hodine. Celá jazda po vode trvá 45 minút.

seegrotte - IMG 0283 - Zoberte svoju polovičku na romantickú plavbu po jazere Seegrotte
autor: Simona JurigováV podzemmnej jaskyni je vidieť aj ako sa ustajňovali kone v týchto priestoroch

Ideálnym tipom je spojiť tento výlet s návštevou čarovnej Viedne. V predvianočnom období sú tipom na výlet vianočné trhy v centre Viedne a lebo návšteva výstavy o cisárovnej Sissi.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode