zdielať

Cisárovná Sissi a vianočné trhy prilákajú do Viedne desaťtisíce návštevníkov

Cisárovná Sissi a vianočné trhy prilákajú do Viedne desaťtisíce návštevníkov - 23231419 10209736244277045 5061813428612721913 n - Cisárovná Sissi a vianočné trhy prilákajú do Viedne desaťtisíce návštevníkov

Viedeň je pre mnohých Bratislavčanov atraktívna na výlet. Vďaka svojej blízkej polohe sú tam obyvatelia Bratislavy približne za hodinu. Cestovanie je jednoduché autom, autobusom ale vlakom a loďou. Viedeň má množstvo krásnych miest, ktoré sa oplatí vidieť a zažiť ich atmosféru na vlastnej koži.

Sissi ožíva vďaka výstave v Hofburgu

Alžbeta Bavorská, alebo ako ju poznajú mnohí Sissi, patrí medzi najobľúbenejšie osobnosti Rakúska.

Návštevníci Viedne, ktorí sa chcú dozvedieť viac o jej živote môžu navštíviť Sisi Museum na krásnom zámku Hofburg. Prehliadka prevedie hostí celým jej životom, od narodenia až po tragickú smrť v Ženeve. Návštevníci dostanú audio sprievodcov so sluchadlami, ktorí im rozprávajú príbeh o magickej Sisi dokonca v trinástich jazykoch a medzi nimi aj v češtine. Návštevníci okrem spoznania jej príbehu uvidia aj jej reálne šaty, ktoré nosila počas svojho života. Príbeh upúta všetky vekové kategórie, od tých najmenších až po najstarších návštevníkov.

Toto rozprávkové múzeum je otvorené od septembra do júna od 9. hodiny do 17.30 hodiny. V mesiacoch júl a august je otvorené od 9. hodiny do 18. hodiny.

Cisárovná Sissi a vianočné trhy prilákajú do Viedne desaťtisíce návštevníkov - 22308787 10209551196610969 5537646319997189787 n - Cisárovná Sissi a vianočné trhy prilákajú do Viedne desaťtisíce návštevníkov
Autor: Simona Jurigová

Vianočný punč rozvonia historické ulice

Ďalším veľkým lákadlom pre desaťtisíce turistov sú vianočné trhy s názvom Christkindlmarkt, ktorý sa každoročne koná na Rathausplatz. Turisti si tam môžu vybrať z množstva suvenírov či darčekov pre svojich najbližších.  Ďalším dôvodom návštevy týchto vianočných trhov je vôňa vianočného punča, ktorá láka turistov na desiatky metrov. Pre Rakúsko je typické, že robia punč s rôznymi ovocnými príchuťami, takže ponuka je široká. Ďalšou lahôdkou miestnych trhov je jablko v karameli. Tí, ktorí uprednostňujú slanú kuchyňu môžu ochutnať opečené zemiaky na špajdli či pečené gaštany.

Jazdecká škola je ozdobou cisárskeho dvora

Milovníci koní nemôžu obísť Španielsku jazdeckú školu. Počas vystúpení predvádzajú nádherné a majestátne lipicany dych berúce prvky drezúry. Ide o tie najťažšie cviky a prvky, ktoré dosiahnu len tie najtalentovanejšie kone s dôkladným výcvikom a tréningom. V dopoludňajších hodinách si môžu návštevníci pozrieť ranný výcvik, ktorý spočíva v uvoľňovacích cvičeniach a v zdokonaľovaní prvkov.

Cisárovná Sissi a vianočné trhy prilákajú do Viedne desaťtisíce návštevníkov - IMG 6194 - Cisárovná Sissi a vianočné trhy prilákajú do Viedne desaťtisíce návštevníkov
Autor: Simona Jurigová

Do Viedne sa oplatí cestovať aj za skvelým jedlom

Domáci odporúčajú ochutnať turistom ich domáci wiener schnitzel. Originálny sa vyrába z teľacieho mäsa, a podáva sa so zemiakovým šalátom. V reštaurácii, ktorá je na úrovni by mal byť tenký, a byť veľký ako tanier. Podáva sa s citrónom. Zemiakový šalát sa podáva v samostatnej miske alebo na tanieri.  Ďalším viedenským skvostom., na ktorý by turisti nemali zabudnúť je tradičná Sacherova torta, ktorej originálna receptúra je držaná v tajnosti.

 

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode