zdielať

6 tipov čo nezabudnúť po ceste na letnú dovolenku

dovolenka - gabrielle henderson lT uN 5atEw unsplash1 scaled - 6 tipov čo nezabudnúť po ceste na letnú dovolenku

Po dlhých zimných mesiacoch sa opäť blíži letné obdobie. Mnohých z nás to láka k moru užiť si chvíle pohody, slnko a pláž. Aj keď sa zdá, že all inclusive dovolenka ponúka všetko, je dôležité vopred sa pripraviť.

  • Doklady – najdôležitejšia vec, na ktorú musíte myslieť vždy keď sa balíte na dovolenku sú platné doklady.  Keď si vyberáte dovolenku, myslite na to, že v krajinách Európskej únie stačí občiansky preukaz. V prípade, že cestujete do krajiny kde potrebujete cestovný pas, skontrolujte si jeho platnosť. Niektoré dovolenkové destinácie vyžadujú platnosť pasu 6 až 12 mesiacov po plánovanom prílete z krajiny.
  • Cestovné balenia – keď cestujete na dovolenku, nepodceňujte silu cestovných balení. V tejto dobe i už v malom dokážete kúpiť všetky kozmetické prípravky.  Keďže hmotnosť batožiny v lietadle je obmedzená, malé cestovné balenia vám pomôžu ušetriť celkovú hmotnosť batožiny.
  • Nezabudnite na lieky – lekárnička je základom každej dovolenky. Nikdy nezabudnite na lieky, ktoré dlhodobo užívate, ale aj lieky prvej pomoci. V prípade, že cestujete do exotickej destinácie, naštudujte si aké zdravotné komplikácie by vás v nej mohli stretnúť a pripravte sa vopred aj na ne. V prípade, že si vyberiete destináciu, kde sa odporúča očkovanie, konzultujte túto možnosť s lekárom.

dovolenka - american green travel B0txs1X6 GM unsplash 1024x684 - 6 tipov čo nezabudnúť po ceste na letnú dovolenku
autor: unsplash.comPri výbere dovolenky je dôležité myslieť na platnosť pasov.

  • Krémy na opaľovanie a po opaľovaní-   sú must have v prípade, že cestujete do slnečnej destinácie. Slnko je v prímorských destináciách silnejšie a rýchlejšie dochádza k spáleniu. Nezabudnite si zbaliť výbavu na opaľovanie, či už ide o opaľovacie krémy a mlieko po opaľovaní.
  • Poistenie – kvalitné poistenie by malo patriť medzi najviac zbytočné, ale zároveň dôležité výdavky dovolenky. Nikdy neviete, čo vás môže v destinácii čakať a preto odporúčame kvalitné poistenie. Ak chcete vyskúšať aj niektoré rizikové športy, určite odporúčame priplatiť poistenie rizikových športov. Dôležitou súčasťou poistenia je aj poistenie batožiny.
  • Cestovná zmluva, letenky alebo prípadne iné doklady ku ubytovaniu – keď cestujete na dovolenku, nezabudnite si zobrať so sebou všetky dôležité doklady ku zájazdu.

Tá posledná vec, na ktorú by ste nemali zabudnúť je dobrá nálada.

Kategórie:

Podobné články