zdielať

Omán: krajina, v ktorej by ste chceli žiť

Omán: krajina, v ktorej by ste chceli žiť - shutterstock 369303698 - Omán: krajina, v ktorej by ste chceli žiť
Nádherné pláže s bielym pieskom. Zdroj: shutterstock

 Nádherné pláže s bielym pieskom, romantický západ slnka a ľudia s obrovským srdcom. To všetko je Omán. Táto skvostná krajina Vás očarí svojou kultúrou, históriou, ale aj kuchyňou.

 

Omán patrí medzi jednu z krajín, ktoré pozná len málo Slovákov. Jeho brány pre turistov sa otvorili len nedávno, napriek tomu sa stáva čoraz populárnejší a obľúbenejší. Táto exotická krajina leží len neďaleko od Spojených Arabských Emirátov, a dĺžka letu trvá 6 hodín priamou linkou.

Hlavné mesto Ománu je Muscat. Napriek tomu, cestujúci viac navštevujú oblasť Salalah, ktorá je ideálna na dovolenku, pretože má 50 kilometrov pláží s jemným bielym pieskom. Atmosféra láka najmä zamilované páry, ktoré si chcú užiť nádherný západ slnka.

Omán je krajina zážitkov. Jeden z najväčších je plavba loďou po mori, ktoré je plné delfínov plávajúcich okolo Vás. Tí odvážnejší môžu ísť do vody a vychutnať si tento fascinujúci zážitok. Ďalšou atrakciou sú voľne pohybujúce sa ťavy. V tejto krajine musí mať každé zviera svojho majiteľa, ktorí si ich zavrie o 14. hodine. Keď šofér zrazí ťavu pred touto hodinou, má z toho veľké problémy. Naopak keď ju zrazí po 14 hodine, má problémy majiteľ zvieraťa.

Napriek tomu, že táto krajina možno vzbudzuje vďaka svojej polohe aj pocit nebezpečenstva, patrí medzi najbezpečnejšie na svete. Má takmer nulovú kriminalitu. Sultán Qaboos bin Said al Said sa stará o svoj národ tak, aby všetci mali prácu a nemuseli platiť školstvo či zdravotníctvo. Obyvatelia sú spokojní a tak nemajú dôvod kradnúť, alebo porušovať zákon. Cena za pohonné hmoty je tiež veľmi nízka, a preto viac využívajú taxi, ako autobusy.

Omán: krajina, v ktorej by ste chceli žiť - IMG 0557 - Omán: krajina, v ktorej by ste chceli žiť
Pláž s bielym pieskom. Autor: Simona Jurigová

Ďalším skvostom v Ománe je ich kuchyňa. Domáci odporúčajú hosťom ochutnať ich  jedlo Shuwa ( pečené mäso v podzemnej peci) s typickou plackou Rukhal. Ďalším lákadlom sú kokosy, a kokosové mlieko, ktoré môžu ochutnať pri ceste.

Omán: krajina, v ktorej by ste chceli žiť - shutterstock 707001616 - Omán: krajina, v ktorej by ste chceli žiť
Zdroj: shutterstock

Ceny v Ománe sú vyššie v porovnaní so Slovenskom, najmä čo sa týka suvenírov. Cena magnetiek sa pohybuje okolo 5 eur za kus, čo je aj v porovnaní s inými destináciami viac.

Omán: krajina, v ktorej by ste chceli žiť - shutterstock 264594977 - Omán: krajina, v ktorej by ste chceli žiť
Zdroj: shutterstock
Omán: krajina, v ktorej by ste chceli žiť - shutterstock 359910878 - Omán: krajina, v ktorej by ste chceli žiť
Zdroj: shutterstock

Ak si hovoríte, že v tejto krajine by ste chceli žiť, nie je to jednoduché. Cudzinci nemôžu získať občianstvo. Občianstvo nezískajú ani deti, v prípade, že jeden z rodičov je z Ománu a druhý z inej krajiny.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode