zdielať

Kodaň ako domov Hansa Christiana Anderserna

kodaň - nick karvounis cj9 lderSUk unsplash scaled - Kodaň ako domov Hansa Christiana Anderserna
Po kanáli premávaju lode, vďaka ktorým si môžete pozrieť Kodaň. unsplash.com

Kodaň je pre mnohých ľudí turistické miesto, ktoré ich možno až tak neláka úplne na prvý pohľad. Turistov možno prekvapí, že to tak vôbec nie je a oplatí sa zažiť ju.

Hlavné mesto Dánska sa vďaka svojej polohe označuje aj za Benátky severu. Obyvatelia Dánska sa pravidelne označujú za najšťastnejších na svete. Výborne fungujúca ekonomika, kvalitná verejná doprava, nízka nezamestnanosť a kriminalita. To všetko robí z Dánska lákadlo pre kvalitný život. Táto krajina nie je skvelá len pre domácich, ale láka aj návštevníkov práve týmito benefitmi.

Čarovný Nyhavn ako domov Hansa Christiana Andersena

Nyhavn je miestna ulica, ktorá patrí medzi najslávnejšie v celom Dánsku. Počas obdobia Vianoc sa tu konajú vianočné trhy, počas leta koncerty či rôzne iné akcie. Táto ulica určite patrí medzi nezameniteľné miesta, ktoré by mal navštíviť každý kto cestuje do Dánska. Najväčším lákadlom sú farebné domčeky, ktoré sú postavené vedľa seba v tesnej blízkosti. Pred domčekmi sa nachádza kanál, kde si môžete zaplatiť plavbu loďou a previezť sa tak po celej Kodani. V prístave kotvia nádherné historické lode. V minulosti patril Nyhavn medzi najrušnejšie obchodné centrá a zároveň bol miestom, kde si námorníci z celého sveta vychutnávali chvíle na súši. Keďže tam chodievali námorníci oslavať svoj šťastný návrat, na mieste sa nachádza mnoho barov či reštaurácií, ktoré tam zostalia až dodnes. V súčasnosti však na mieste vládne pokojnejšia atmosféra ako v minulosti. Túto adresu miloval aj samotný Hans Christian Andersen, ktorý žil na tejto ulici 22 rokov v domoch číslo 67 a 18.

kodaň - nick karvounis 3 ZGrsirryY unsplash1 1024x683 - Kodaň ako domov Hansa Christiana Anderserna
autor: unsplash.comNyhavn bol dlhé roky domovom Hansa Christiana Andersena

Chute z celého sveta na streed foode Reffen

Miestny streetfood ponúka návštevníkom široký výber jedál z celého sveta. Určite patrí medzi miesta, ktoré sa oplatí navštíviť, ale aj ochutnať pochúťky. Pre tých odvážnejších je tu možnosť skočiť si aj bunjee jumping. Súčasťou Reffenu je aj skate park.

Menej tradičné spôsoby dopravy

Medzi ďalšie atrakcie Kodane patrí lodný taxi. Keď sa potrebujete presunúť v rámci mesta, máte možnosť využiť taxíky, ktoré jazdia priamo po mori. Medzi ďalšie zážitky patrí jazda metrom, ktoré jazdí bez vodičov.

Kategórie:

Podobné články