zdielať

Ak oslavujete vo vzťahu 7.výročie, nezabúdajte na komunikáciu

- eric ward 7KQe 8Meex8 unsplash 1 scaled - Ak oslavujete vo vzťahu 7.výročie, nezabúdajte na komunikáciu
vzťah, rande, hádka, konflikt, lásky, vzťahy Autor: unspash

Hovorí sa, že každý vzťah si skôr či neskôr prejde partnerskou krízou a náročnejším obdobím. Či už ten vzťah vydrží je vždy na oboch partneroch, ale aj na dôvere medzi nimi, na komunikácii a vzájomnom porozumení.

Niektoré vzťahy prežijú prvú menšiu krízu už po piatich mesiacoch alebo po roku. Podľa štatistík prežije svoje siedme výročie len 50% vzťahov. Číslo sedem sa pritom považuje za magické a celkovo je vnímané skôr pozitívne. Prečo je práve siedmy rok kritický?

Niektorí ezoterici tvrdia, že človek mení svoje energie každých ý rokov a s tým mení aj svoju mentalitu, životné názory a postoje. Ak sa k týmto všetkým zmenám pridruží aj vzťahová kríza, je dôležité hlavne dlhšie premýšľať nad svojimi rozhodnutiami a nerobiť ich unáhlené alebo v afekte. Niektoré z nich by sme mohli ľutovať a už nikdy by sme ich nevedeli napraviť. Nedostatočná alebo nevhodná komunikácia s partnerom dokáže rozbiť aj niekoľko rokov krásneho vzťahu.

- ben white e92L8PwcHD4 unsplash 300x200 - Ak oslavujete vo vzťahu 7.výročie, nezabúdajte na komunikáciu
autor: unsplash.comStereotyp, stagnácia či nedostatočná komunikácia rozbíjajú vzťah.

Jedným z hlavných problémov pri takto dlhodobom vzťahu je stereotyp, ktorý s veľkou pravdepodobnosťou začne dopadať na každý jeden vzťah. S týmto často súvisí aj pocit stagnácie vo vzťahu.Vzťah zostal dlhodobo na jednom mieste bez posunu. Mnoho párov sa snaží vyriešiť tento problém tým, že sa v tom vzťahu snažia posunúť niekam vpred, ako napríklad kúpou spoločného dieťaťa, zásnubami alebo dieťaťom.

Medzi ďalšie veľké problémy patrí komunikácia. Ženy sa čast chcú rozprávať o všetkom a muži to často považujú už za vyriešené alebo zbytočné a to robí často napätie. Ešte väčším problémom je keď obidve strany odmietajú komunikovať a problémy dusia v sebe.

Ak chcete, aby váš vzťah neprešiel stereotypom alebo v ňom nezlyhávala komunikácia, dohodnite sa s partnerom, že si aspoň raz za mesiac alebo ideálne častejšie dáte spolu rande ako na začiatku vzťahu. Vypnite telefóny a choďte spolu na prechádzku alebo na večeru a určite to vzťah posilní.

Kategórie:

Podobné články