zdielať

Automobilka Volkswagen investovala na Slovensku 4,6 miliardy eur

Nemecká automobilka Volkswagen investovala na Slovensku počas tridsiatich rokov 4,6 miliardy eur. Medzi najväčšie investičné projekty patrí príchod SUV modelov do Bratislavy v roku 2002, investície do novej karosárne pre modely značiek Audi a Volkswagen v roku 2015 a výstavba karosárne a montážnej haly Porsche v roku 2017. Volkswagen Slovakia v súčasnosti produkuje v Bratislave deväť modelov piatich značiek a objem produkcie sa pohybuje na úrovni státisícov kusov ročne.

Ako informovala automobilka, do Bratislavy sa po vyše 30 rokoch vráti prvý model Volkswagen Passat a pribudne model Škoda Superb. Naplánované investície v krátkodobom horizonte dosahujú výšku do 500 miliónov eur. Vznikne približne 2 000 pracovných miest.

„Tridsaťročná história spoločnosti Volkswagen Slovakia je úspešným príbehom, za ktorým stoja tisícky zamestnancov. Viac ako 40 % z nich nám je verných vyše 10 rokov, čo dokazuje stabilitu a spoľahlivosť podniku ako zamestnávateľa,“ uviedol predseda predstavenstva Volkswagen Slovakia Oliver Grünberg.

Firma Volkswagen Slovakia začínala v roku 1991 ako spoločnosť so stovkou zamestnancov v areáli bývalých Bratislavských automobilových závodov. V tom čase sa začal vyrábať prvý model značky Volkswagen na Slovensku – Volkswagen Passat. Nemecká automobilka v Bratislave vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Porsche Cayenne Coupé, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii electric, Škoda Citigoe iV a Škoda Karoq.

Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky a podvozky, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel. Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 6 miliónov vozidiel.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode