zdielať

Nový Rolls Royce Ghost: Keď v jednoduchosti je krása

- 1 6 - Nový Rolls Royce Ghost: Keď v jednoduchosti je krása

Nový Rolls-Royce Ghost absolvoval svoju oficiálnu premiéru na Slovensku a vôbec po prvýkrát ho predstavili v Bratislave. Obchodný riaditeľ spoločnosti Rolls-Royce Motor Cars Praha Karel Kadlec zdôraznil, že Slovensko je kľúčovým pilierom kontinuálneho obchodného úspechu, pričom uplynulý rok iba potvrdil, aké dôležité je budovanie dlhodobých vzťahov so zákazníkmi. Prvotná spätná väzba od slovenských klientov naznačuje, že prvá limuzína s pohonom všetkých kolies z dielne Rolls-Royce plne vyhovuje požiadavkám najnáročnejších klientov.

- 6 2 682x1024 - Nový Rolls Royce Ghost: Keď v jednoduchosti je krása
Soška Spirit of Ecstasy je charakteristickým prvkom vozidiel Rolls Royce. Foto: Rolls Royce

Nový Ghost je dokonalý vo svojej jednoduchosti. Vytvorenie takto čistého sveta bolo pre značku jednou z najväčších výziev v celej jej histórii. Nový Ghost je skutočne technologicky najdokonalejším automobilom, aký kedy Rolls-Royce vyrobil. Zároveň sa okamžite sa stal vlajkovou loďou nového postopulentného sveta luxusu.

Tvorivá sloboda

Dizajnéri, konštruktéri a remeselníci požadovali pri procese vzniku vozidla absolútnu tvorivú slobodu, aby mu tak mohli vdýchnuť jedinečnú osobnosť a špecifický charakter. Vďaka tomu dokázali vytvoriť autentický, superluxusný produkt bez akýchkoľvek obmedzení platforiem bežne využívaných pri vozidlách vyrábaných vo veľkých sériách. Pre nový Ghost preto použili vlastnú patentovanú architektúru hliníkového priestorového rámu. Flexibilita a vynikajúce vlastnosti priestorového rámu umožnili jeho využitie v novom vozidle Ghost, ktorému dodáva vynikajúce estetické a technologické rysy vrátane ešte lepšej akustiky. Vzhľadom na to, že klienti požadovali od nového modelu Ghost ešte viac, zamerali sa konštruktéri Rolls-Royce na celkovú architektúru vozidla, a to najmä na technológiu pohonu a riadenia všetkých štyroch kolies. Vytvorili tak úplne novú cieľavedomú osobnosť vozidla.

Nová definícia luxusu

- 4 4 - Nový Rolls Royce Ghost: Keď v jednoduchosti je krása
Luxus predovšetkým na zadných sedadlách ale ani vodič auta nie je ukrátený. Foto: netcarshow.com

Nový Ghost odráža úplne nové ponímanie luxusu, ktoré je definované minimalizmom a čistotou, čo podčiarkuje samotnú podstatu vozidla. Už pri vzniku prvých skíc, ešte pred prvotným návrhom nového modelu Ghost a vývojom jeho technických riešení, dostal tento dizajnérsky smer pomenovanie „postopulentný“. Tento princíp, ktorého korene je možné postrehnúť v architektúre, móde, dizajne šperkov či lodí, reprezentuje myšlienkový a umelecký smer definovaný skôr striedmosťou a autenticitou materiálov než prehnanou okázalosťou.

Interiér hodný majstrov

Estetika interiéru uplatňuje rovnaké minimalistické princípy ako exteriér. Pre docielenie príjemného útočiska a uvoľnenej atmosféry vo vnútri vozidla preto neboli použité okázalé detaily ani povrchné ozdoby. To všetko dáva vyniknúť samotnej podstate automobilu a zároveň umožní maximálnu možnú mieru personalizácie prostredníctvom Bespoke programu individuálnych úprav šitých na mieru požiadavkám klientov.

- 5 5 - Nový Rolls Royce Ghost: Keď v jednoduchosti je krása
Malá ukážka luxusu pre cestujúcich. Foto: netcarshow.com

Pre tých, ktorí vyjadrili túžbu po biznis limuzíne, ktorú počas týždňa využijú s vodičom a na víkend sa premení na pohodlný a dynamický sedan, ktorý riadia sami klienti, je odpoveďou model Ghost Extended. Ghost Extended nesie svoju vlastnú identitu v rámci minimalistickej filozofie dizajnu a ponúka dokonalý pôžitok z vylepšeného priestoru na zadných sedadlách, a to bez akýchkoľvek kompromisov v dynamike jazdy.  Ghost Extended je o 170 mm dlhší ako model Ghost, a poskytuje tak viac priestoru pre nohy v zadnej časti vozidla než akýkoľvek iný štvormiestny sedan s výnimkou modelu Rolls-Royce Phantom Extended. Väčšia dĺžka vozidla bola dosiahnutá predĺžením zadných dverí a karosérie okolo zadných dverných otvorov, čo umožnilo zachovanie línií vozidla.

- 2 5 - Nový Rolls Royce Ghost: Keď v jednoduchosti je krása
Rolls Royce Ghost v uliciach Bratislavy vzbudil zaslúženú pozornosť. Foto: Rolls Royce

Dvanásťvalcový motor s objemom 6,7 litrov dodáva autu nebývalú dynamiku napriek vysokej hmotnosti. Páči sa vám. Určite áno. Za posledných šesť rokov, čo v Prahe vzniklo zastúpenie spoločnosti Rolls Royce pre Česko a Slovensko, sa predalo viac ako sto vozidiel s povestnou soškou Spirit of Ecstasy na prednej kapote. Z toho takmer polovica jazdí na Slovensku.

- 3 5 - Nový Rolls Royce Ghost: Keď v jednoduchosti je krása
Vozidlá tejto značky patria už viac ako sto rokov k najluxusnejším vozidlám na planéte. Foto: netcarshow.com
Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode