zdielať

Trastevere- Boho štvrť tradičného talianskeho mesta- 2. časť

trastevere - IMG 2756 - Trastevere- Boho štvrť tradičného talianskeho mesta- 2. časť
Inka Hudec

V súčasnosti je Trastevere stále jednou z najcharakteristickejších štvrtí Ríma, kde sa človek môže stále kochať krásnymi ulicami, remeselníckymi dielňami, lokálnymi trhmi, malými obchodíkmi či talianskymi trattoriami, v ktorých si môže vychutnať pravé, nefalšované talianske cestoviny či pizzu. Priblížili sme vám ho už v prvej časti.

trastevere - IMG 2622 683x1024 - Trastevere- Boho štvrť tradičného talianskeho mesta- 2. časť

V Trastevere má človek pocit, že sa nachádza na mieste, ktoré dýcha najautentickejšou atmosférou. Môžete tu vidieť napríklad Baziliku di Santa Maria in Trastevere, kostoly či historické budovy z každej éry. Napríklad monumentálny komplex San Michele a Ripa Grande postaveného v rokoch 1686 až 1834 s primárnou funkciou hospicu. Skutočným umeleckým a architektonickým skvostom sú všadeprítomné vily vrátane Villa Abamelek. Ak by ste sa tu ocitli určite sa choďte pozrieť na námestie Piazza Trilussa, kde nájdete bohémov, hudobníkov a pouličných umelcov počas celého dňa.

trastevere - IMG 2756 683x1024 - Trastevere- Boho štvrť tradičného talianskeho mesta- 2. časť

Okrem toho, že sa Trastevere hemží pamiatkami, je to naozaj miesto, kde si človek oddýchne od krásneho, no preplneného Ríma. Nekonečné prechádzky úzkymi uličkami dodajú vášmu tripu špecifickú atmosféru.  Pre mňa bola nezabudnuteľná prechádzka cez ulicu Salita di Sant’Onofrio. Osobne si myslím, že Trastevere je tak rôznorodé, že je nutné ho navštíviť, pretože každého tu osloví niečo iné.

trastevere - IMG 2790 683x1024 - Trastevere- Boho štvrť tradičného talianskeho mesta- 2. časť

Prechádzky týmto miestom môžem prirovnať k vôni jedla. Vo vzduchu bolo cítiť vôňu toľkých výrobkov, že človek má pocit, že je v raji. Boli tu ľudia, ktorí sa spolu zhovárali pri pohári vína , piva, či len tak debatovali na ulici hrali karty a tým si užívali spoločnosť jeden druhého.

trastevere - IMG 2792 683x1024 - Trastevere- Boho štvrť tradičného talianskeho mesta- 2. časť

Trastevere je synonymum kvalitnej rímskej kuchyne, ktorú musíte ochutnať.  Ak budete sedieť vonku na terase buďte si istý, že sa stanete súčasťou akéhosi komplexu jedinečnej talianskej atmosféry. Či tu už budete obedovať či večerať určite sa vyberte na prechádzku z námestia Piazza Trilussa prejdite cez most Ponte Sisto a ocitnete sa na druhej strane rieky Tibery, čo je kúsok od námestia Piazza Navona.

trastevere - IMG 2730 683x1024 - Trastevere- Boho štvrť tradičného talianskeho mesta- 2. časť

Verím, že ak sa rozhodnete navštíviť Trastevere odnesiete si krásne spomienky a toto miesto vám zostane v srdci, tak ako mne.

 

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode