zdielať

Aké novoročné predsavzatia si dáte budúci rok?

novoročné predsavzatia - tim mossholder arkSClmO86U unsplash1 scaled - Aké novoročné predsavzatia si dáte budúci rok?

Ďalší rok je pomaly za nami a mnoho ľudí z  nás rekapituluje svoj posledný rok. Niektorí chcú zmeny do ďalšieho Nového roka a premýšľajú nad nimi už vopred. Ktoré sú tie vaše?

Ak si chcete dať predsavzatie, skúste sa v prvom rade zamyslieť nad tým, ktoré ste si dali  minulý rok a prečo vám to nevyšlo. Rozmýšľajte aj nad tým, že keď nevyšlo minulý rok, či je dobrý nápad dať si ho opäť. Ideálnou voľbou je začať s nimi kedykoľvek počas roka. Napríklad dáte si predsavzatie, že budete pravidelne cvičiť, ale vzdáte to po mesiaci. Kedykoľvek však môžete opäť začať . Však tri odcvičené mesiace v roku sú stále viac ako len jeden nie?

novoročné predsavzatia - tim mossholder 3I3WVoA Gks unsplash1 1024x683 - Aké novoročné predsavzatia si dáte budúci rok?
autor: unsplashSchudnúť, prestať piť a fajčiť patria medzi najčastejšie predsavzatia.

Najčastejšie predsavzatia:

  • Schudnúť a dostať sa do formy a byť fit-  Mnoho ľudí je nespokojných so svojim výzorom a váhou a tak, S tým sa zvyčajne spája aj začať cvičiť a zdravšie sa stravovať.
  • Prestať fajčiť- skončiť s fajčením je snom mnohých fajčiarov, napriek tomu zbaviť sa tejto závislosti vôbec nie je jednoduché
  • Prestať piť alkohol- Život bez alkoholu má okrem finančných aj plno zdravotných benefitov. Budete sa cítiť
  • Čítať viac kníh- Mnoho ľudí rado číta, napriek tomu si často nevedia na to nájsť čas. Čo keby ste si dali predsavzatie, že vždy ráno prečítate 5 strán?
  • Skôr vstávať- Ranné vtáča ďalej doskáče. Toto jednoduché predsavzatie, vstať aspoň o 15 minút skôr spraví veľa a dokážete vďaka tomu stihnúť cez deň viac.
  • Nachodiť 10 tisíc krokov denne- K tomuto predsavzatiu vám pomôže krokomer. Sledujte si váš denný priemer krokov a držte si priemer nad 10tisíc.
  • Viac upratovať a starať sa o domácnosť-
  • Naučím sa vyšívať, kresliť, spievať-Medzi menej časté predsavzatia patria tie, ktoré súvisia s našimi schopnosťami. Chcete vedieť kresliť alebo hrať na gitaru? Pracujte na tom každý deň a výsledok sa dostaví.

Pamätajte však na to, že čím viac predsavzatí si dáte, tým je menšia šanca, že ich dodržíte. Preto si zvoľte najviac dve, na ktoré sa zameriate, aby ste na konci roka mohli zhodnotiť, že rok bol úspešný.

Kategórie:

Podobné články