zdielať

Zregenerujte svoje telo po svalovici rýchlejšie vďaka naším tipom

leto - bruce mars HHXdPG eTIQ unsplash scaled - Zregenerujte svoje telo po svalovici rýchlejšie vďaka naším tipom

Krásne slnečné počasie láka von aj ľudí, ktorí počas ostatných ročných období neopustia byt. Leto práve k tomu patrí medzi obdobia, kedy sa stáva, že prekročíme svoje fyzické limity a na druhý deň sa zobudíme so svalovicou. Prečítajte si účinné tipy ako s ňou bojovať.

Pocit svalovice sme zažili už určite všetci. V ľahších prípadoch nás iba pobolieva telo, občas však býva sprevádzaná kŕčmi a dokonca aj opuchmi. Svalovica je normálna pre každého z nás, dokonca aj pre profesionálnych športovcov.

leto - christopher campbell kFCdfLbu6zA unsplash 1024x683 - Zregenerujte svoje telo po svalovici rýchlejšie vďaka naším tipom
autor: Unsplash.comKeď je vaše telo navyknuté na pravidelnú aktivitu, nie je pre neho náročný tréning tak veľkou záťažou.

Vďaka tomuto sa budete cítiť po náročnom tréningu lepšie:

  • Pred každým športom alebo tréningom je dôležité zahriať telo a dôkladne ho ponaťahovať strečingom. Počas tréningu je dôležité dopriať si čast pauzy.
  • Prevenciou proti svalovici je aj pravidelné trénovanie. Telo tak nedostane naraz veľkú záťaž a môže sa stať, že sa jej vyhnete aj úplne.
  • Doplňte magnézium- pri svalovici je dôležité doplniť minerály a vitamíny, napríklad magnézium. Okrem možných výživových doplnkov sa odporúča prijímať ho v potrave.
  • Aktivita ak si myslíte, že pri svalovici vám najviac pomôže oddychovať, ste na omyle. Jedným z najviac účinných spôsobov ako sa dá zbaviť svalovice je aktívny pohyb na ďalší deň. Neodporúča sa vykonávať úplne rovnakú aktivitu, vďaka ktorej ste získali svalovicu, ale určite pomôže ľahká prechádzka či strečing.
  • Striedavá sprcha, ale aj teplý kúpeľ
  • Ochlaďte to ľadom – priložte si na miesto ľadový odklad. Dávajte však pozor, neodporúča sa priložiť kocky ľadu priamo na boľavé miesto, dajte si medzi to a pokožku radšej kus látky – napríklad uterák.
  • Pohyb vo vode – výbornou pomocou proti svalovici je pohyb vo vode, napríklad plávanie.

 

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode