zdielať

London Dungeon ukáže strašidelnú históriu Londýna

london dungeon - b9391276 bec4 4339 8d49 709d7fe933de LondonDungeon1 - London Dungeon ukáže strašidelnú históriu Londýna

Tajomné podsvetie, ktoré vám naženie hrôzu a strach. V podzemí London Dungeon zažijete príbeh z Londýna na vlastnej koži. 

London Dungeon patrí medzi jednu z najznámejších atrakcií, ktorá leží v srdci Londýna na County Hall. Zameriava sa na udalosti z histórie, z ktorých ide strach a hrôza. Napriek tomu je atrakcia určená aj pre deti a mladšiu generáciu.  Využíva živých hercov, špeciálne efekty, ale aj hrôzostrašné jazdy.

Táto atrakcia má dlhú históriu a vznikla už v roku 1976. London Dungeon pôvodne zahŕňal výstavu voskových figurín. Od konca 80. rokov do polovice 90. rokov minulého storočia sa začali predstavovať herci v divadelných predstaveniach ako napríklad Veľký požiar.  Merlin Entertainments neskôr začal atrakciu viac prispôsobovať hororovej atmosfére a už nekládol tak veľký dôraz na históriu Londýna. V tomto období ešte ležal na Tooley Street. Atrakcia sa presťahovala z dôvodu blízkosti atrakcie k London Eye.

london dungeon - 1706 emeal london dungeon lovett - London Dungeon ukáže strašidelnú históriu Londýna
Zdroj: squaremeal.co.uk

London Dungeon vás zavedie do histórie tohto magického mesta. Návštevníci sa môžu tešiť na 19 zaujímavých atrakcií a 20 hercov vo vtipných inscenáciách. Celý zážitok má dĺžku trvania takmer dve hodiny. Milovníci adrenalínu si prídu na svoje aj na dvoch sprievodných atrakciách. Prvá je loďka, ktorá divákov prevezie medzi jednotlivými stanoviskami a vzbudí v nich strach. Druhá atrakcia je pre skutočných milovníkov adrenalínu. Návštevníci si sadnú na sedačky, ktoré ich voľným pádom pustia 10 metrov.

Vstupenku sa oplatí zakúpiť spolu s ostatnými atrakciami ako napríklad Shrek, London Eye či Madam Tussauds. Otváracie hodiny sú v pondelok, utorok, stredu a piatok od 10. do 17. hodiny. Vo štvrtok od 11.  do 17. hodiny. V sobotu je atrakcia otvorená najdlhšie a to od 10. hodiny do 18. hodiny.

Okrem London Dungeon sú vo Veľkej Británii ešte ďalšie štyri. Taktiež sa atrakcia nachádza aj v Amsterdame, Berlíne, Hamburgu, Shanghaii a v San Franciscu.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode