zdielať

Voda s citrónom – zázračná alebo nie?

- melissa walker horn lo udD1o lk unsplash - Voda s citrónom – zázračná alebo nie?

V posledných rokoch sme si už zvykli na overené informácie, ktoré nie sú až také overené, ako by si ich šíritelia priali. Pred pár rokmi celý internetový svet ovládla voda s citrónom. Sľubovala zázračné schudnutie, detoxikáciu celého organizmu a mnoho ďalších zázračných vlastností. Už počas jej najväčšej slávy sa odborníci ozývali, že s jej úžasnými vlastnosťami to nie je také žiarivé, ako je nám v mnohých prípadoch prezentované. Voda s citrónom bola skvelým liekom na každé ochorenie či problém. Dnes už o nej takmer nepočuť a svet si našiel iného kandidáta na slávu. Ako to však s ňou je v skutočnosti?

- tirza van dijk dq0x8AvNKv8 unsplash 1024x683 - Voda s citrónom – zázračná alebo nie?
autor: Tirza Van DijkVoda s citrónom bola považovaná za liek na všetky problémy.

Voda s citrónom je ideálny nápad ako začať deň. Pomôže nám hydratovať telo a prebudiť tráviacu sústavu. Rovnako je skvelá i po tréningu, kedy opäť dochádza k dehydratácii organizmu a my potrebujeme doplniť chýbajúce tekutiny. Čo sa týka jej detoxikačných vlastností, nie je tomu celkom tak. Niežeby voda nedokázala dostať z organizmu škodlivé látky a pomôcť nám pri očiste organizmu. Avšak, voda s citrónom ani náhodou nemôže predbehnúť pečeň, ktorá je hlavným detoxikačným orgánom tela. Túto úlohu zvláda zdravá pečeň obdivuhodne a hoci jej povzbudenie pomôže, nemôže ju voda s citrónom či iný zázračný prípravok ani náhodou nahradiť.

Rovnako môžete na vodu s citrónom staviť ak vám jednoducho obyčajná voda príliš nechutí. je pravdou, že do svojho organizmu dostanete určitý podiel vitamínu C, spoliehať sa však na zabezpečenie prísunu vitamínov prostredníctvom vody s citrónom by rozhodne nebolo príliš múdre riešenie.

- anda ambrosini AlwIBbFJaX8 unsplash 805x1024 - Voda s citrónom – zázračná alebo nie?
autor: Anda AmbrosiniVoda s citrónom môže predstavovať skvelý začiatok dňa.

Priniesť však vodu s citrónom do vášho ranného rituálu by vôbec nebol krok vedľa. Do svojho tela tak dostanete vodu už hneď na začiatku dňa, kedy je telo dehydratované po spánku. Vďaka poháru vody dokážete naštartovať nielen svoj deň, ale i svoj metabolizmus a fungovať tak počas dňa produktívnejšie.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.