zdielať

3 tipy prečo si ráno dopriať raňajky

- ivan timov 2L8VzgYikXE unsplash scaled - 3 tipy prečo si ráno dopriať raňajky

Rána bývajú viac ako hektické. Odložený budík, zabudnuté topánky alebo zubná pasta na čerstvo vyžehlenej košeli nám vedia poriadne zamiešať náš časový plán. Raňajky sú vo väčšine prípadov luxus, ktorý si z časových dôvodov nemôžeme dovoliť. A niekedy nemáme na raňajky vôbec chuť, alebo si nedokážeme predstaviť, čo by sme si mohli pripraviť. Dnes Vám prezradíme 3 dôvody, prečo by ste si raňajky mali každý deň dopriať. Nie nadarmo sa hovorí, že raňajky sú najdôležitejším jedlom dňa. Okrem toho, dnes máme k dispozícii množstvo receptov na skvelé a rýchle raňajky, ktoré je možné pripraviť si o deň vopred a mať tak ráno po ruke rýchlu zásobu energie.

- heather ford teuvnOXOGVo unsplash 1024x717 - 3 tipy prečo si ráno dopriať raňajky
autor: Heather FordRaňajky Vám poskytnú skvelý štart do nového dňa.

Dodáte mozgu i organizmu energiu

V prípade, že počas noci nepatríte k vášnivým návštevníkom chladničky, Váš organizmus má ráno za sebou celonočný pôst. Náš organizmus funguje rovnako ako akýkoľvek prístroj – skúste naštartovať auto bez paliva alebo používať telefón bez predchádzajúceho nabitia. Raňajky poskytujú pre organizmus palivo zabezpečujúce hladký rozjazd do nového dňa. Odborníci sa zhodujú, že raňajky je potrebné konzumovať do dvoch hodín od prebudenia. Ranná káva so sladkým pečivom to však nezachráni. Aby raňajky mohli naozaj pre telo niečo priniesť, je potrebné konzumovať pestrú a vyváženú stravu.

Pravidelné raňajky znižujú pravdepodobnosť obezity

A opäť sme pri vedeckých štúdiách a odborných radách. Ľudia, ktorí pravidelne raňajkujú, majú nižšiu pravdepodobnosť vzniku obezity i cukrovky. Prečo je to tak? Ak vynechávate raňajky, telo si bude chýbajúcu energiu rýchlo pýtať. Najčastejšie padá naša voľba na sladké pochúťky, ktorých zjeme oveľa viac, ako keby sme si dopriali poriadne raňajky.

- brooke lark nTZOILVZuOg unsplash 1024x737 - 3 tipy prečo si ráno dopriať raňajky
autor: Brooke LarkDnes máme k dispozícii množstvo jednoduchých a rýchlych raňajkových receptov.

Vytvorenie dobrých stravovacích návykov

Verte alebo nie, ale ak sa snažíte začať so zdravou stravou, správne stravovacie návyky sú pre Vás kľúčové. A budovať ich môžete práve s pomocou raňajok. Správny štart do nového dňa s jedlom, ktoré povzbudí náš mozog, prebudí organizmus a zabráni nám počas dňa konzumovať sladké je pre nás to pravé raňajkové.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.