zdielať

Svet malých čitateľov: Cvičenie inšpirované jogou

joga - P1200292 - Svet malých čitateľov: Cvičenie inšpirované jogou
Dýchaj ako macko Zdroj: Autor článku

Priaznivé účinky jogy sú všeobecne známe, no viete, že toto cvičenie môže pomôcť aj deťom? Nasledujúce knihy sú prispôsobené malým čitateľom a preto ich bude cvičenie baviť a rýchlo sa ho naučia. Navyše im to pomôže v každodenných situáciách, napríklad s ovládaním emócií a s uvoľnením.

Jóga na dobrou noc
Ak sú deti ešte pred spaním príliš aktívne, cvičenie týchto 16 jogových pozícií ich upokojí a zároveň to aj prospieva ich telu, ponaťahujú sa. Môže sa z toho stať aj každodenný rituál.
Kniha zatiaľ nie je preložená do slovenčiny, no menšie deti, ktoré ešte aj tak nevedia čítať, budú vedieť cvičiť aj podľa obrázkov, ktoré sú názorné. Prípadne im prvé razy pomôžu rodičia, aby sa pozície naučili a neskôr už budú podľa obrázku automaticky vedieť, čo majú robiť. Text pri obrázkoch je krátky, jednoduchý, no naozaj výstižný. Ilustrácie sú nádherné a skvelý nápad je aj to, že pri každom cviku je pri dieťati aj stále iné zvieratko, čo môže deti ešte viac zaujať.

joga - P1200407 - Svet malých čitateľov: Cvičenie inšpirované jogou
Zdroj: Autor článku

Jóga pro hezký den
S touto knihou sa môže vaše dieťa prebúdzať. Či už prekypuje energiou alebo sa mu vstáva ťažšie, práve cvičenie jogy mu v oboch prípadoch pomôže. Dobre vysvetlené pozície, doplnené názornými ilustráciami a rôznymi zvieratkami, zvládne každé dieťa a budú ho baviť. Vďaka nim vstúpi do nového dňa s dobrou náladou, energiou a zároveň vyrovnanosťou.

joga - P1200410 - Svet malých čitateľov: Cvičenie inšpirované jogou
Zdroj: Autor článku

Dýchaj ako macko – Kira Willey
Príbehy o zvieratkách
, od ktorých sa môžu deti naučiť príjemné cviky, uvoľňujúce dýchanie a trénujú predstavivosť. Počas dňa im to potom pomôže lepšie pracovať s emóciami, upokojiť sa, vnímať svoje telo a pocity. Dýchanie je v nej naozaj krásne vysvetlené, cez rôzne prirovnania, spolu so zvieratkami. Je inšpirovaná jogou a určená pre deti približne od 4 rokov.

joga - P1200292 - Svet malých čitateľov: Cvičenie inšpirované jogou
Zdroj: Autor článku


Jogovky – Barbora Hu
V knižke nájdete rozprávky, pri ktorých na chvíľu zastavíte a spolu so svojimi deťmi si aj zacvičíte. Na konci príbehu je vždy určitá jogová pozícia, meditácia, dýchanie a zamyslenie. Všetko je doplnené ilustráciami japonskej maliarky.

joga - P1200321 - Svet malých čitateľov: Cvičenie inšpirované jogou
Zdroj: Autor článku

Zdroje:
www. odetskychknihach.sk
www.martinus.sk

Kategórie:

Podobné články