zdielať

Problémy s pleťou? Možno je na ňu toho veľa

pleť - the honest company SYIpxU6laA0 unsplash - Problémy s pleťou? Možno je na  ňu toho veľa
Nepreháňate to pri starostlivosti o pleť s počtom kozmetických produktov? The Honest Company

Pleť je zrkadlom nášho zdravotného stavu i životného štýlu. Mnohé typy ľudového liečiteľstva sa zakladali na tom, že jednotlivé časti našej tváre boli prepojené s orgánmi. Ak orgán nefungoval správne, daná oblasť na to spoľahlivo zareagovala. Dnes už tak úplne neberieme na zreteľ rady a múdrosti ľudového liečiteľstva a nedokonalosti pleti sa snažíme riešiť predovšetkým pomocou čistenia celým spektrom kozmetických prípravkov. Naša pleť má možnosť ochutnať chemický kokteil peelingov, pien, čističov i pleťových masiek. Avšak, želaný výsledok sa nie a nie dostaviť. Ako je to možné?

pleť - mathco health corp P j4 ZS0jhM unsplash - Problémy s pleťou? Možno je na  ňu toho veľa
autor: Mathco Health CorpZa problematickou pleťou stojí vo vačšine prípadov nesprávny životný štýl.

Odpoveď je jednoduchá – je toho príliš veľa. Počas puberty bojujeme s akné, ktoré je vyvolané predovšetkým hormonálnou nerovnováhou a neostáva nám nič iné len spoľahnúť sa na radu odborníkov a každý deň používať kozmetiku určenú na problematickú pleť. Keď však dospejeme a naše hormóny sa ustália, ostávame pri starých zvykoch. Zhoršenú pleť sa nesnažíme riešiť zmenou životného štýlu či zmenou jedálneho lístka (najčastejší problém je strava bohatá na jednoduché cukry). Ale stále čistíme.

Pravdou je, že niekedy na celé čistenie reaguje pleť problematicky. Kvantum produktov, z ktorých každý predstavuje inú chemickú zmes, pleť zaťažujú a častokrát i spolu reagujú. Pleť sa nedokáže spamätať nehovoriac o tom, že veľmi účinne narúšame jej prirodzenú obranyschopnosť, čo má za následok nadprodukciu kožného mazu, ktorý opäť raz len stojí za vytvorením nedokonalostí. Čo z toho všetkého vyplýva?

pleť - amplitude magazin 8BMr4l 2hgY unsplash 684x1024 - Problémy s pleťou? Možno je na  ňu toho veľa
autor: Amplitude MagazinPri výbere pleťovej kozmetiky sa spoľahnite na radu odborníkov.

Ak máte problémy s pleťou i v dospelosti, začnite prvé chyby a možné príčiny hľadať vo svojej strave. Je dostatočne vyvážená a pestrá alebo máte tendenciu siahnuť po nezdravom jedle pomerne často? Je vaša strava bohatá na jednoduché cukry? Nehovoríme však, že siahnuť po správnej starostlivosti o pleť je chybou. Nechajte si však nastaviť starostlivosť tak, aby vyhovovala vašej pleti. Radu môžete hľadať nielen u dermatológa, ale nápomocné vám môžu byť i lekárne.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.