zdielať

Potraviny, ktoré prebudia metabolizmus

Potraviny, ktoré prebudia metabolizmus - spirulina 1829076 1920 - Potraviny, ktoré prebudia metabolizmus

Spomalený metabolizmus je chorobou modernej doby. Sedavé zamestnanie, málo pohybu vo voľnom čase, zlé stravovacie návyky či nedostatočný pitný režim stoja za spomaľovaním metabolických dejov, ktoré sa prejavujú zlou náladou, pomalým spaľovaním a najmä pretrvávajúcou únavou. Pomalý metabolizmus je možné všimnúť si počas obdobia, kedy začneme cvičiť a zdravo sa stravovať. Kilogramy sa strácajú oveľa pomalšie, ako je bežné a popisované a každé jedlo zanecháva na postave viac nežiadúcich tukových buniek, ako by nám bolo milé. Napriek tomu, nie je pomalý metabolizmus nič s čím je potrebné lámať si hlavu a hneď s prvými príznakmi utekať za lekárom. 

Potraviny, ktoré prebudia metabolizmus - green tea 2356770 1920 1024x683 - Potraviny, ktoré prebudia metabolizmus

Zdroj: pixabay.com

Jedným z najlepších riešení pomalého metabolizmu je vyvážené a pravidelné jedlo. Preto diéta a hladovanie predstavuje pre metabolizmus obrovskú záťaž, s ktorou sa nevie vyrovnať. Organizmus sa počas hladovky pripravuje na kritické obdobie a preto spomalí metabolizmus, aby si vytvorilo zásoby. Metabolizmus má problém sa potom opäť nakopnúť a spaľovanie nefunguje tak, ako by malo.

Pitný režim predstavuje zásadný krok pri obnovení zdravého metabolizmu. Pohár vody pred a po cvičení dokáže metabolizmus zvýšiť približne o 24% a udržať ho v chode. Pitný režim by mal byť pravidelný a tiež zodpovedať nárokom organizmu – žiadne pravidlá o 2-3 litroch vody neplatia, je potrebné počúvať svoje telo a nezabúdať na to, že hlad býva vo väčšine prípadov len prezlečený smäd. Pitný režim by mal pozostávať z čistej vody alebo bylinných čajov. Ak chcete svojmu organizmu pomôcť, veľkým oblúkom sa vyhnite sladeným nápojom.

Potraviny, ktoré prebudia metabolizmus - lump sugar 549096 1920 1024x939 - Potraviny, ktoré prebudia metabolizmus

Zdroj: pixabay.com

Je starým známym faktom, že výborne funguje na metabolizmus kofeín obsiahnutý v zelenom čaji a v káve. Okrem povzbudenia metabolizmu získate pitím zeleného čaju krásnu a sviežu pleť, na ktorej sa budú oveľa menej prejavovať známky starnutia a únavy. Zelený čaj je prospešný pre telo, pretože obsahuje ideálny mix všetkých prvkov, ktoré stoja za mladistvým vzhľadom – to je tiež jeden z dôvodov, prečo naň východné civilizácie nedajú dopustiť.

Jedným zo zabudnutých zázrakov sú riasy. Napriek tomu, že väčšina z nás nežije na brehu mora a z riasami neprichádza do kontaktu, zaradiť ich do svojho jedálnička vôbec nie je zlý nápad. Riasy ako chlorella či spirulina obsahujú železo, chlorofyl, bielkoviny a stopové prvky v množstvách, ktoré organizmu pomáhajú bojovať nielen so spomaleným metabolizmom ale aj s anémiou a únavou. Dnes už je tieto riasy možné zohnať v každej lekárni vo forme tabliet v kombinácii so zeleným jačmeňom, ktorý tiež vplýva na spomalený metabolizmus.

Potraviny, ktoré prebudia metabolizmus - glass 3220983 1920 1024x683 - Potraviny, ktoré prebudia metabolizmus

Zdroj: pixabay.com

Hoci sa to nemusí zdať, na spomalený metabolizmus počas chudnutia či zbavovania sa neustálej únavy je ideálny pravidelný pitný režim a vyvážená, zdravá a najmä pavidelná strava, ktorá nedáva organizmu možnosť prepnúť sa do úsporného režimu.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.