zdielať

Podpora imunity počas jesene

jeseň - asoggetti qJjXwi2zNSE unsplash - Podpora imunity počas jesene
Ako povzbudiť imunitný systém počas sezóny prechladnutia? Asoggetti

Prechladnutie, chrípka i jesenné dni predstavujú skutočne náročnú kombináciu, ktorá útočí na imunitný systém nielen počas jesene, ale i v zimnom období. Ak sa chcete vyvarovať nepríjemnému nástupu ešte nepríjemnejších ochorení, nemôžete zabúdať na podporu imunitného systému. Z každej reklamnej plochy sa nás valia informácie o voľne dostupných preparátoch, ktoré nám majú pomôcť. Nefunguje však podpora imunitného systému i jednoduchšie a bez zbytočných investícií do ďalších liekov, ktoré na našom stole len vystriedajú preparáty na zmiernenie príznakov prechladnutia?

jeseň - petra cigale CLtxWYH4sYs unsplash 1024x683 - Podpora imunity počas jesene
autor: Petra CigaleZelenina a ovocie predstavujú skvelú dávku antioxidantov i vlákniny pre povzbudenie organizmu.

Pravdou je, že situácia sa dá riešiť i jednoduchšie. ovocie a zelenina v surovom stave predstavujú vynikajúci kokteil vitamínov a minerálov, ktoré sú pre náš imunitný systém skutočnou vzpruhou. Hoci sa z každého rohu hovorí o tom, že zelenina či ovocie už neobsahujú toľko vitamínov ako kedysi, i určitý podiel je lepší ako úplne vynechanie tejto zložky potravy zo svojho jedálneho lístka.

Navyše potrava bohatá na vlákninu pomáha udržať zdravie nášho tráviaceho systému. Vedeli ste, že väčšina imunitného systému sa nachádza práve v našej tráviacej trubici? A tá zas nedokáže spoľahlivo fungovať bez prísunu vlákniny. Rovnako môžete podporiť svoju imunitu i kombináciou jednobunkových zelených rias ako je chlorella a spirulina v kombinácii so zeleným jačmeňom. celé trio je nabité výborným podielom antioxidantov, ktoré sú pre imunitný systém esenciálne.

jeseň - heather barnes CNDiESvWfrk unsplash 683x1024 - Podpora imunity počas jesene
autor: Heather BarnesMed pomôže pri prevencii i pri prvých príznakoch ochorenia.

Chrbtom sa nemusíte obrátiť ani k bylinkám. Mäta, medovka či harmanček dokážu pôsobiť na celé spektrum vírových i bakteriálnych ochorení hneď v zárodku a zabezpečiť tak, že i v prípade, že sa u vás choroba objaví, veľmi rýchlo zas odíde. Skutočné bohatstvo predstavuje v oblasti prevencie i pri liečbe med nabitý rovnako antioxidantmi. Pri podpore imunitného systému je dôležitý i pravidelný pohyb. Je predsa dokázané, že ľudia, ktorí pravidelne športujú, majú až o 60% nižšie riziko nákazy sezónnymi ochoreniami.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.