zdielať

Darujte deťom čas na deň detí, nie darčeky

den deti - kid 1241817 1920 - Darujte deťom čas na deň detí, nie darčeky

Deň detí patrí medzi najkrajšie sviatky v roku.  Deti ho milujú a s očakávaním v očiach sa naň vždy tešia. Spravte im tento ich deň krásnym a potešte ich.

Urobiť radosť najmenším je najkrajšie pre každého rodiča či súrodenca. Medzinárodný deň detí sa oslavuje takmer vo všetkých krajinách sveta, aj keď rôzne krajiny ho vnímajú rôzne. U nás sa oslavuje 1. júna. Na Slovensku ho oslavujeme od roku 1952. Napríklad v Západnej Európe sa tento deň oslavuje počas iného dátumu a nemá takú vysokú prioritu ako u nás.

den deti - children 593313 1920 300x200 - Darujte deťom čas na deň detí, nie darčeky

Táto krásna myšlienka vznikla na Svetovej konferencii pre blaho detí (World Conference for the Wellbeing of Children) v Ženeve vo Švajčiarsku. Zástupcovia 54 krajín sveta schválili deklaráciu, ktorá sa zaoberala chudobou, detskou prácou, vzdelaním a ostatnými otázkami týkajucimi sa detí a ich práv. Nie je úplne jasné prečo sa práve 1. jún stal dňom detí. Jedna teória hovorí, že čínsky generálny konzul v San Franciscu zhromaždil množstvo čínskych sirôt a zobral ich na festival Dračích lodí v roku 1925, čo bolo práve 1. júna toho roku. Zhodou okolností sa tento dátum zhodoval s dátumom konferencie v Ženeve. Tento dátum je však najobľúbenejší, oslavuje sa v 21 krajinách sveta. Pôvodná myšlienka bola síce zamerať sa na problémy, ale v súčasnosti ostala najmä túžba urobiť deťom radosť.

Keď sa spýtate detí, čo si želajú k tomuto sviatku, pravdepodobne si vyberú nejaký darček. Už odmalička by bolo fajn učiť deti, že počas roka dostávajú dosť darčekov, a mali by sa tešiť radšej z maličkostí. Pre deti je najdôležitejší čas a pozornosť, ktorú im dávame. Skúsme sa im v tento deň práve viac povenovať a prekvapiť ich nečakaným spoločným výletom či aktivitou. Skvelým tipom je napríklad spoločná príprava večere, nachystanie stolovania a následná večera. Ďalším skvelým tipom je napríklad výlet do prírody a spoločná prechádzka či čas trávený so zvieratkami.

Kategórie:

Podobné články