zdielať

Ochutnajte ocenené orieškové maslá vyrábané na Slovensku

slowtella - P1200541 - Ochutnajte ocenené orieškové maslá vyrábané na Slovensku
Slowtella – Lieskovcovo-kakaový krém Zdroj: Autor článku

Milujete známu značku orieškovo-kakaovej nátierky, ale viete, že nie je kvalitná ani zdravá? Slovenská firma z Nitry vyrába oveľa chutnejší krém, pri ktorom úplne zabudnete na slávnejšiu značku. Skladá sa len zo 4 zložiek, ktoré sú dokonca prospešné pre naše zdravie.

Ich najobľúbenejšia Slowtella – Lieskovcovo-kakaový krém sa skladá zo 66 % kvalitných lieskovcov, cukru z kokosových kvetov, kakaa a kakaového masla. Nenájdete v nej žiadne zbytočné oleje a nezdravý cukor, ktoré sú vo vyššie spomínanej nátierke hlavnou zložkou. Preto je skvelé, že značka Slowlandia prišla s rôznymi zdravými pochúťkami, ktorým sa nedá odolať a môžeme ju spokojne dopriať aj deťom.

slowtella - P1200519 - Ochutnajte ocenené orieškové maslá vyrábané na Slovensku
Zdroj: Autor článku

Vyskúšala som už množstvo podobných krémov a nátierok, a dovolím si tvrdiť, ako čokoholik a neúnavný ochutnávač mnohých čokoládových (aj nečokoládových) nátierok, že táto je najlepšia, akú som kedy jedla. Kakaovú pochúťku je možné použiť do kaše, koláčov, na palacinky alebo do nápojov, ale to som zvyčajne nestihla, pretože mi ešte ani jedno balenie nevydržalo viac ako pár dní, keďže som ho chodila pravidelne vyjedať lyžičkou, čo samozrejme odporúčam aj vám.
Ocenili ju nielen moje náročné chuťové bunky, ale získala aj ocenenie Great Taste Awards, odkiaľ si odniesla 2 hviezdičky (z možných 3).

slowtella - P1200524 - Ochutnajte ocenené orieškové maslá vyrábané na Slovensku
No nie je na zjedenie? Zdroj: Autor článku

Nezaostáva ani Mandľové maslow, ktoré získalo dokonca 3 hviezdičky, čo je najvyššie ocenenie. Jeho jemnosť a chuť je neskutočná, to sa mi podarilo využiť v plnke do koláčikov.
Nedávna novinka Slowtella Kávová, ktorej základ tvoria lieskovce a kvalitná káva, je takisto vynikajúca a poslúži aj ako nakopnutie do nového dňa. Keďže mlieko by ste v nich hľadali márne, sú vhodné aj pre vegánov a ľudí s alergiou či intoleranciou na laktózu.

slowtella - P1200556 - Ochutnajte ocenené orieškové maslá vyrábané na Slovensku
Sušený harmanček a znova využitý pohár, Zdroj: Autor článku

Ďalšia výhoda je, že okrem prémiových ingrediencií sa môžu krémy pýšiť aj svojim obalom. Poháre, v ktorých sú, vyzerajú pekne a sú naozaj kvalitné. Znamená to, že ich môžete znova použiť, napríklad na uskladnenie potravín, ako je aj sušený harmanček na fotke, čo skrášli vašu kuchyňu alebo na zaváranie a nemusíte sa báť, že by vás viečko sklamalo.

Preto, ak radi tvoríte, najmä v kuchyni, môžete si vyskúšať vytvoriť podobnú nátierku, aby ste znova naplnili už vyprázdnený pohár. Môže to byť takisto z lieskovcov, ak máte trošku lepší mixér. Vtedy oriešky opražíte, zbavíte šupky, rozmixujete, pridáte kakao, osladíte (kokosový cukor, javorový sirup, datle…) a mixujete, kým sa nevytvorí krémová konzistencia.

slowtella - P1200549 - Ochutnajte ocenené orieškové maslá vyrábané na Slovensku
Domáci čerešňový lekvár a čoko-čerešňová nátierka v znovu využitých pohároch, Zdroj: Autor článku

Ak ale máte záhradku alebo v blízkosti trh s ovocím, môžete si falošnú „nutelu“ vytvoriť aj z ovocia. Napríklad z čerešní, višní, hrušiek, jabĺk alebo sliviek, fantázii sa medze nekladú, treba vyskúšať rôzne chuťové kombinácie a zistiť, ktorá vám sadne najviac.
Postup je takisto jednoduchý, ovocie umyjete, nakrájate na menšie kusy, ak nepustí dosť šťavy, pridáte trocha vody a chvíľu povaríte, kým nezmäkne, potom rozmixujete alebo prepasírujete a pridáte kakao, citrónovú šťavu a osladíte kokosovým cukrom alebo nejakým sirupom. Znovu v hrnci zohrejete a ešte horúce dávate do uzatvárateľných pohárov, ktoré potom otočíte hore dnom a zabalíte do deky. Vychladnuté ukryjete, pred mlsnými jazýčkami, do pivnice alebo chladničky.

Kategórie:

Podobné články