zdielať

Marhuľový olej – 3 tipy ako ho využiť

- nadya spetnitskaya xrZw86L1jnM unsplash scaled - Marhuľový olej – 3 tipy ako ho využiť

Výhodou dnešného kozmetického sveta je, že máme k dispozícii oveľa viac prírodných produktov ako v minulosti. Čoraz častejšie siahame po voňavých produktoch, ktorých prírodný základ je dobrou známkou kvality. Veľmi často sa na poličkách v kúpeľni začínajú objavovať oleje rôznych druhov, ktoré veľmi účinne nahrádzajú hydratačné krémy, séra i telové mlieko. Prečo sú prírodné oleje výhodnejšie? Ich hlavná výhoda spočíva vo vysokom obsahu biologicky aktívnych látok, ktoré sa dostávajú do pokožky a starajú sa o jej zdravie i krásu. Mimoriadne obľúbeným sa stáva marhuľový olej, ktorý dokáže v oblasti krásy zabojovať hneď na niekoľkých frontoch.

- wilfred wong 3o1PDQQVjqY unsplash 1024x710 - Marhuľový olej – 3 tipy ako ho využiť
autor: Wilfred WongMarhule sú cenným zdrojom prírodných látok.

Marhuľový olej sa svojimi vlastnosťami výrazne podobá na mandľový olej, ale zanecháva menší pocit mastnoty. Dobre sa vstrebáva a je cenným zdrojom vitamínu B17 a vitamínov A a E. Okrem toho pomáha veľmi účinne urýchliť proces regenerácie. V dnešnom článku Vám prinášame 3 tipy, ktoré pomôžu zakomponovať marhuľový olej do Vašej rutiny.

1 Maska na vlasy

Krásne a zdravé vlasy sú často nesplniteľným snom. Alebo naozaj nesplniteľným? V prípade, že máte problém s lámavými a vysušenými vlasmi, marhuľový olej môže pomôcť. Mastné kyseliny, ktoré sú v ňom obsiahnuté, pôsobia zmäkčujúco. Výhodou je, že nezanecháva mastný pocit a tak nebude stáť za rýchlo sa mastiacimi vlasmi, ale pomôže zvrátiť poškodenie vlasových vlákien.

- alisa anton 9u2iSypsPlI unsplash 1024x683 - Marhuľový olej – 3 tipy ako ho využiť
autor: Alisa AntonMarhuľový olej je veľmi jemný a neupcháva póry.

2 Hydratačný prípravok i na vrásky

S vysušenou pokožkou bojujeme najmä počas zimných mesiacov. Spálenie od slnečných lúčov však tiež nie je príjemné. Marhuľový olej si dokáže poradiť v oboch prípadoch. Upokojuje a hydratuje. Prvé známky starnutia? Účinný kokteil vitamínov v marhuľovom oleji dokáže prinavrátiť pleti stratenú sviežosť.

3 Vhodný i na citlivú pleť

Citlivá pleť, ktorá reaguje na každý podnet je v mnohých prípadoch prekliatím. Marhuľový olej je účinnou možnosťou, ako pleť hydratovať bez následného podráždenia. Pre svoju jemnosť a minimálne riziko vzniku alergie je často používaný i do detskej kozmetiky.

- evie fjord ZoezRpTLpbQ unsplash 1024x683 - Marhuľový olej – 3 tipy ako ho využiť
autor: Evie FjordMarhuľový olej sa spája s minimálnym rizikom vzniku alergie.

Pri výbere marhuľového oleja stavte na 100% prírodný produkt. Zamerajte sa na zloženie a ubezpečte sa, že sa v ňom nenachádzajú žiadne zbytočné prísady.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.