zdielať

Robot Rocki – kamarát pre Vašich domácich miláčikov

rocki robot - rocki - Robot Rocki – kamarát pre Vašich domácich miláčikov
Kamarát pre Vašich domácich miláčikov Rocki Robot

Počas lockdownu si naši miláčikovia zvykli, že s nimi trávime väčšinu dňa. Zákaz vychádzania však raz skončí a my nebudeme celé dni hladkať svoju mačičku alebo psíka. Rozmýšľate už teraz ako ich znova navyknúť na samotu cez deň? Skvelým riešením je robot Rocki, ktorý sa postará o zábavu domácim miláčikom počas Vašej neprítomnosti. Skvelou správou je, že ho dokážete ovládať mobilom (Android aj IOS).

Čo je robot Rocki? Robot Rocki je novodobý vynález robota do domácnosti, ktorý bude robiť spoločnosť domácim miláčikom. Je ovládaný cez internet. Má HD kameru aj  infračervenú kameru pre nočné videnie. Má reproduktor aj mikrofón, dávkovač pochúťok a motorizované rameno s laserom. Má oblý tvar a pohybuje sa na štyroch kolieskach. Kolesá sú špeciálne upravené, takže sa môžu hýbať ktorýmkoľvek smerom – 360 stupňov. Batéria vydrží až týždeň a jednoducho sa nabíja.

Čo dokáže robot Rocki? Robota ovládate pomocou aplikácie, ktorú si stiahnete do mobilu. Ovládate ho po byte ako autíčko na diaľkové ovládanie. Môžete doma nájsť svojho miláčika a pozrieť sa čo robí a vďaka infračerveným kamerám nemusíte doma nechať zapnuté svetlo ani v noci. Pomocou Rockiho dokážete na svojho miláčika prehovoriť a dokonca mu viete aj dávkovať maškrty. Do dávkovača sa zmestí pätnásť dobrôt pre Vášho miláčika. Mačky ocenia aj laserový lúč, ktorým im doprajete poriadnu hru. Výhodou sú aj štyri špeciálne kolesá robota, ktoré si poradia s kobercom aj inými nerovnosťami v domácnosti ako sú deky alebo rôzne stúpanie. Táto hračka je vhodná hlavne pre domácnosti kde nedokážete svoje zviera monitorovať jednou statickou kamerou ak máte viac miestností, po ktorých sa zviera pohybuje.

Dostupnosť robota Rockiho. Robot Rocki nie je úplnou novinkou na trhu. Už sa pred ním objavili roboty pre domácich miláčikov ako napríklad robot Ebo. Rocki však patrí medzi najnovšie verzie takého robotického kamaráta a ľudia nešetria chválou. Páči sa im hlavne jednoduchosť ovládania, jednoduchosť celej inštalácie a ovládanie cez aplikáciu. Psíkovia ocenia to, že majiteľ dokáže na nich cez robota prehovoriť, necítia sa potom tak sami. Medzi negatívne ohlasy patrí, že mačky nie sú robotom až tak fascinované – to však asi bude charakteristika mačiek a nie kvalita Rockiho.  Rocki robot je momentálne k dispozícii na oficiálnej stránke výrobcu za cenu 199 dolárov.

Zdroj: www.rockirobot.com

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode