zdielať

Bolesť hlavy a jej spúšťače

Bolesť hlavy a jej spúšťače - shutterstock 428542837 - Bolesť hlavy a jej spúšťače
Zdroj: shutterstock

Migréna a bolesti hlavy sú jedny z najnepríjemnejších bolestí, ktoré vedia poriadne znepríjemniť deň. Zvyčajne prídu po náročnom a stresujúcom dni, ale niekedy sa zjavia z ničoho nič a nevieme sa ich zbaviť. existujú však určité podnety, ktoré bolesť hlavy spôsobujú. Za bolesťou nemusí vždy nutne stáť problém s krčnou chrbticou, ale môžu za to nesprávne zlozvyky a nedostatočný pitný režim, ktorý stojí rovnako za nízkym tlakom a problémom s trávením. 

 

Zdroj: pixabay.com

Voda tvorí približne 65% nášho organizmu a s vekom sa jej obsah v tele znižuje. Je potrebné ju pravidelen dopĺňať a dodržiavať správny pitný režim, ktorý vyrovnáva tlak v našom tele a zabraňuje jeho výkyvom, ktoré stoja aj za samotnými bolesťami hlavy. Nedostatočný pitný režim však nemusí byť jediným problémom, ktorý stojí za nedostatočným množstvom tekutín v našom tele. Sladké nápoje, víno, alkohol, káva sú nápoje, ktoré stoja za dehydratáciou organizmu. Hoci je káva známa kvôli svojim vlastnostiam ako povzbudzovať, pravdou je, že pri jej pití je potrebné myslieť aj na príjem čistej vody.

Okrem nedostatočného pitného režimu je za bolesťou hlavy ukryté aj nesprávne a nepravidelné jedenie. Vynechávanie jedál alebo naopak rýchly príjem nevyváženého a nezdravého jedla vrátane údenín. Nezdravá strava spôsobuje výkyvy hladiny cukrov v našom organizme, ktorý potom reaguje bolesťami hlavy.

Ak sa neznesiteľných bolestí hlavy nemôžete zbaviť ani správnou životosprávou a pitným režimom je dôležité sa zamyslieť nad svojim spánkovým režimom. Ponocovanie, skoré ranné vstávanie a problémy počas noci ako je prebúdzanie sa a problémy so zaspávaním predstavujú pre organizmus stresujúce podnety, na ktoré reaguje nielen zlou náladou ale aj neprekonateľnými bolesťami hlavy. Stres a nesprávne držanie tela pri sedení a chodení stoja tiež za nepríjemnou migrénou.

Bolesť hlavy a jej spúšťače - mental health 2211184 1920 1024x669 - Bolesť hlavy a jej spúšťače

Zdroj: pixabay.com

Mnoho ľudí rieši bolesti hlavy pomocou liekov, ktoré nie sú na predpis a sú voľne dostupné. Pravdou však je, že mnohí z nás robia vo svojom životnom štýle chyby, za ktoré sa im organizmus odvďačí migrénami. Stres, nesprávne stravovanie, zlé držanie tela či nedostatočný pitný režim sú spúšťače mnohých nepríjemných ochorení, ktorým sa dá vyhnúť, ak odstránime z našich životov podnety, ktoré náše telo ničia.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.