zdielať

Tipy ako efektívne a príjemne pracovať na home-office

práca z domu - laptop 5582775 1920 - Tipy ako efektívne a príjemne pracovať na home-office
Zvyknúť si na pracovný režim z domu je pre mnohých skutočne náročné. pixabay.com

Covid 19 zmenil životy nás všetkých. Akutálne máme opatrenia, ktoré nariaďujú prácu z domu, všetkým ktorým to ich povolanie umožňuje. Niektorým ľuďom tento spôsob práce vyhovuje, iní zas musia nájsť spôsob, ako sa im bude pracovať lepšie.

Pracovať na home-office považuje mnoho najmä mladých ľudí za najdôležitejší nefinančný benefit svojho zamestnania. Aké je to však pracovať, z tohto režimu pracovať prakticky nonstop? V našom článku vám prinášame tipy ako pracovať efektívne, ale zároveň si spríjemniť pracovný deň.

Spravte si režim a nastavte si budík každý deň na rovnakú hodinu

Pracovať z postele je lákadlom pre mnohých, ktorí pracujú v režime home- office. Ak chcete mať príjemnejšie prebudenie, prečítajte si ráno pred prácou pár strán z obľúbenej, ideálne motivačnej knihy. Dobrým spôsobom ako nakopnúť myseľ pred prácou sú aj dobré a chutné raňajky. Zachovanie rannej rutiny, ktorú ste robievali aj pred tým keď ste chodili do práce je dôležitým návykom. Skúste si nastaviť budík na rovnakú hodinu aj cez víkend.

práca z domu - office 932926 1920 300x200 - Tipy ako efektívne a príjemne pracovať na home-office
autor: pixabay.comPráca z domu poskytuje mnohé výhody, ale tiež je potrebné zvyknúť si na ňu.

Prezlečte sa z pyžama

Pyžamo patrí medzi obľúbené oblečenie na home office. Ak si chcete jednoduchšie zachovať pracovné návyky, odporúčame ráno vyliezť z postele, spraviť rannú hygienu a prezliecť sa do normálneho oblečenia.

Dajte si ráno pred prácou ľahkú rozcvičku

V zdravom tele, zdravý duch. Cesta do práce nás dokáže nakopnúť a rozprúdiť myšlienky a nápady. Keďže táto ranná riutina je momentálne snom mnohých ľudí, skúste svoj organizmus rozhýbať pomocou rannej jógy alebo strečingu.

Stravujte sa mimo počítača

Odpovedať na maily a hádzať do seba obed je negatívnym zvykom mnohých pracujúcich. Napriek tomu by sme to nemali robiť. skúste si vyčleniť čas na obed mimo počítača a doprajte si počas neho oddych.

Objednajte si raz do týždňa jedlo

Domáca strava je skvelým benefitom, ale objednať si raz do týždňa jedno je výborné pre psychickú pohodu. Vďaka tomuto zvyku podporíte aj slovenskú ekonomiku a miestne reštaurácie a donáškové služby.

Zoberte si ovocie k počítaču

Namiesto toho, aby ste pažravo jedli čokoládu ako dezert za obedom či iné nezdravé veci, môžete si načistiť ovocie, ktoré budete chrúmať popri práci. Ovocie dodá vášmu telu potrebnú energiu a vitamíny.

Spravte si čas na poobednú online kávu s kolegovcami

Lockdown a zákaz vychádzania obmedzil naše kontakty a stretávanie sa. S udalosťami ako teambuildingami sa musíme na nejaké obdobie rozlúčiť. Aby ste nestratili kontakt s nimi, skúste si aspoň raz do týždňa v kalendári vyčleniť čas na spoločnú kávu.

Rešpektujte pracovný čas svojich kolegov
Napriek tomu, že všetci sedíme doma, mali by sme rešpektovať, že v čase po pracovnej dobe chcú naši kolegovia oddychovať. skúste plánovať spoločné pracovné telefonáty v rámci pracovnej doby.

 

Kategórie:

Podobné články