zdielať

3 tipy ako účinne bojovať s únavou

únava - kyle broad P9rQn2qcEV0 unsplash scaled - 3 tipy ako účinne bojovať s únavou

Únava kráča ruka v ruke s hektickým životným štýlom. Každý deň sa snažíme do svojho života zakomponovať riešenie mnohých problémov. Chceme stihnúť všetky pracovné povinnosti, zaujímať sa o naše okolie, zvládať domácnosť absolútne perfektne. Často však zabúdame na seba a náš vypätý životný štýl sa veľmi rýchlo prejaví únavou a vyčerpaním. Mnoho ľudí boj s únavou vzdalo a berú ju ako podstatnú súčasť svojich dní.

Ako dlho však dokážeme fungovať, keď náš organizmus vysiela jasné signály, že má toho dosť? Najlepším liekom na únavu je spomaliť. Ale čo v prípade, že ani spomalenie nepomáha a únava sa s nami vlečie i naďalej? Existujú tipy, ktoré pomáhajú preukázateľne znižovať únavu a dodať stratenú energiu.

únava - christian erfurt sxQz2VfoFBE unsplash 1024x768 - 3 tipy ako účinne bojovať s únavou
autor: Christian ErfurtBolesť hlavy, podráždenosť, výbuchy hnevu i absolútna apatia.

1 Zdravý životný štýl a pravidelný pohyb

Často sa stáva, že únavou nám náš organizmus dáva najavo, že mu niečo chýba. Spracované potraviny sú chudobné na živiny, a preto niet divu, že moderná populácia trpí akútnym nedostatkom niektorých prvkov. Naložte si na tanier zeleninu a ovocie, zamerajte sa na minimálne spracované potraviny, vylúčte polotovary a začnite dodržiavať pitný režim. Rovnako sa oplatí zaradiť i pravidelný pohyb. Nemusíte okamžite trhať rekordy, stačí začať postupne – aj 20 minút jogy denne má na organizmus mimoriadne pozitívny vplyv.

únava - syd wachs epqNIYI6S7E unsplash 1024x683 - 3 tipy ako účinne bojovať s únavou
autor: Syd WachsZdravá a vyvážená strava doplní do organizmu všetky potrebné živiny.

2 Minimalizujte čas strávený na sociálnych sieťach

Možno si ani neuvedomujete, aké množstvo času trávite na sociálnych sieťach. Stále chceme zdieľať naše postrehy a aktívne sa zaujímame o to, čo sa okolo nás deje. Na tom by samozrejme nebolo nič zlé, keby v mnohých prípadoch čas strávený na sociálnych sieťach neukrajoval z času, ktorý môžeme využiť na oddych. Zistite, koľko času denne strávite na sociálnych sieťach a možno budete veľmi nemilo prekvapení. Snažte sa tento čas investovať do aktivity, ktorá je spojená s oddychom. Čítajte knihy, maľujte, zájdite na prechádzku. Možností je veľa.

únava - elizabeth lies PIQCA1ReSgU unsplash 1024x768 - 3 tipy ako účinne bojovať s únavou
autor: Elizabeth LiesSpánok nám umožňuje načerpať novú energiu.

3 Kvalitný spánok

Kvalitný spánok často brzdí naša nevhodná rutina. Krátko pred spaním vypíname televíziu alebo končíme s aktívnou prácou. Vypnite minimálne 30 minút pred spaním elektronické zariadenia a dokončite prácu. Nechajte svoj mozog vypnúť a venujte sa radšej čítaniu alebo relaxácii. Rovnako je dobrým krokom vytvoriť si pravidelnú večernú rutinu a chodiť spať vždy v rovnakom čase.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.
mmnt.sk
Close Cookmode