zdielať

Žena a peniaze

peniaze - sharon mccutcheon rItGZ4vquWk unsplash scaled - Žena a peniaze
Ženy dnes rozumejú financiám. Sharon Mc Cutcheon

Muž je hlava rodiny, prináša  peniaze a drží rodinnú kasu…. tu môžeme skončiť, lebo všetci vieme, že už to tak dnes nie je. Ženy rovnako ako muži zarábajú na svoje životy, dovolenky, deti, domy a stravu. Jednoducho na všetko. Ženy tiež rovnako ako muži o svojich peniazoch rozhodujú. Uvažujú, či si budú odkladať, investovať, alebo míňať. Najnovšie výskumy dokonca ukazujú, že ženy sú často zdatnejšie v oblasti financií ako muži. Možno zatiaľ nezarábajú viac, ale dokážu so svojimi peniazmi údajne lepšie nakladať. Dokazuje to zopár výskumov, medzi nimi aj výskum spoločnosti CMI Research. CMI Research ukazuje, že finančné plány rodinných financií môžeme bez obáv vložiť do rúk práve ženám.

Väčšina žien nemá problém si priznať, že niečomu nerozumejú, alebo majú v niečom nedostatky. Tiež sa štatisticky oveľa menej púšťajú do riskantných obchodov. To neznamená však, že neinvestujú svoje peniaze. Znamená to, že investujú s rozvahou a s vedomosťami. Ženy si uvedomujú potrebu sa vzdelávať. Vo výskume viac ako polovica žien uviedla, že sa vzdelávajú v oblasti financií a uvedomujú si, že sa musia vzdelávať ešte viac, keď chcú investovať. Veľa žien má založené investičné účty, sporenia a uvažujú o svojej budúcnosti a financiách. Prekvapivo sú vo veľa prípadoch investičné účty žien oveľa stabilnejšie ako účty mužov.

Problém, ktorý trápi ženy nie je to, že si neveria v oblasti investovania. Ani to, že by sa v oblasti financií nevzdelávali. Vrásky ženám robia nižšie platy a neplatená práca, ktorú odvádzajú doma. Navariť, upratať, oprať, postarať sa o deti a ostatné domáce práce sa postupne delia čoraz viac medzi mužov a ženy. Stále však tieto domáce práce ležia viac na pleciach žien. Je na nás ženách a tiež na mužoch, aby sme si uvedomili, že na domácnosť a deti sme dvaja. Ženy tak budú mať viac času venovať sa investovaniu a svojmu vzdelávaniu v oblasti financií. Budú mať viac energie a sebavedomia zabojovať aj o vyšší plat.

marketwatch.com

Kategórie:

Podobné články