zdielať

Sherlock Holmes sa vráti. Ten filmový

Sherlock Holmes sa vráti. Ten filmový - sherlock 759 - Sherlock Holmes sa vráti. Ten filmový
Dobrá správa! Robert Downey Jr. sa vráti ako Sherlock Holmes. Warner Bros.

Herec Robert Downey Jr. sa posledné roky pre filmových plátnach premáva výhradne ako Iron Man, či už v Avengeroch alebo pomáhal Spidermanovi, či bojoval v treťom Kapitánovi Amerika. Po treťom Iron Manovi sa v samostatnom filme viac neobjavil. Downey však zahviezdil aj ako Sherlock Holmes v modernom poňatí režiséria Guya Ritchieho. Už sa mohlo zdať, že po druhom pokračovaní z roku 2011 sa do tejto úlohy nevráti. Opak je pravdou. Štúdio Warner Bros. oznámilo potešujúcu správu, že tretí Holmes skutočne vznikne a bude to pomerne skoro. Premiéra je stanovená na Vianoce 2020.

Legendárny detektív teda bude divákov tešiť ďalej, aj keď mnohí byť radi privítali aj oznam, že sa vráti aj seriálový Holmes. Ten má nateraz niekoľkoročnú a pravdepodobné aj definitívnu „prestávku“. Downey sa nikdy netajil tým, že by si úlohu rád niekedy zopakoval, teraz sa mu jeho prianie splní. Za je aj jeho Watson herec Jude Law. S najväčšou pravdepodobnosťou sa vráti aj Guy Ritchie, ktorému sa podarilo zresuscitovať túto postavičku vo svete filmu.

Vzhľadom na pomerne blízky termín premiéry, vo svete filmu rok a pol nie je veľa času, tak prípravy trojky sa musia rozbehnúť pomerne rýchlo. Downey nedávno dokončil nakrúcanie tretích a štvrtých Avengerov a Marvel mlčí o jeho ďalšej účasti na filmoch, kým štvrtí Avengeri nerozlúsknu záhadu smrti vybraných superhrdinov. Herec sa vymykal aj záujmom o Iron Mana. Keď väčšina hercov postupne dáva zbohom superhrdinský úlohám, on by vraj prikývol aj na samostatné štvrté pokračovanie.

 

Kategórie:

Podobné články