zdielať

Veľká Pardubická je naživo ešte strhujúcejšia ako v televízii

Veľká Pardubická je naživo ešte strhujúcejšia ako v televízii - 22359484 10209569851357326 1440810813 n - Veľká Pardubická je naživo ešte strhujúcejšia ako v televízii

Zažiť Veľkú Pardubickú na vlastnej koži je sen pre väčšinu ľudí, ktorí milujú jazdenie na koni. Toto podujatie s nádychom elegancie je fascinujúce aj pre ľudí, ktorí majú radi adrenalín a napätie.

Zdroj: Autor Veľká Pardubická je naživo ešte strhujúcejšia ako v televízii - 22396862 10209569851917340 657029018 o - Veľká Pardubická je naživo ešte strhujúcejšia ako v televízii

Kontroverzná Veľká Pardubická je podujatie, ktoré každoročne navštevujú tisíce ľudí. Vysoká návštevnosť hovorí o kvalite dostihového mítingu. Sledovanie tohto dostihu v televízii je zážitok, ale počuť kričať tisíce ľudí, vyvoláva v návštevníkoch zimomriavky.

Kontroverzné podujatie- niektorými milované, inými zatracované

Dostih, v ktorom kone skáču cez život ohrozujúce prekážky sa stretáva aj s nepochopením zo strany milovníkov zvierat. Mnohí považujú tento pretek za týranie. V roku 1992 boli dostihy dokonca obmedzené vďaka ekologickým aktivistom, ktorí počas dostihu vtrhli na dráhu.

Náročný ročník sa zaobišiel bez vážnych zranení

V nedeľu 8. októbra sa konal 127. ročník tohto skvelého podujatia. Organizátori odhadujú, že dostihovú dráhu v Pardubiciach navštívilo takmer 30 tisíc divákov, aj keď predpoveď počasia nebola ideálna. Napriek tomu, že práve pred hlavným dostihom začalo pršať, našťastie sa dostih zaobišiel bez vážnejších zranení. Šmykľavý a mokrý podklad bol extrémne nebezpečný a náročný pre kone. Najlepšie zvládol tieto podmienky džokej Ján Kratochvíl s koňom No Time to Lose.

Nechýbala ani žijúca legenda

Veľká Pardubická sa už tradične nezaobišla bez Josefa Váňu staršieho, ktorí bohužiaľ sledoval dostihy už len z tribúny. Tento „malý veľký“ chlap patrí medzi legendy dostihového športu. Počas svojej jazdeckej kariéry dokázal vyhrať Veľkú Pardubickú osemkrát, s toho s rovnako legendárnym Železníkom až štyrikrát. Svoje trénerské kvality potvrdil aj počas tohto ročníka. Víťazný kôň patrí do jeho tréningu, pričom vo víťaznej pätke boli tri kone, ktoré patria do jeho tréningu.

Návštevníci sa nenudili ani medzi dostihmi

Pre tých, ktorí chceli zažiť Veľkú Pardubickú na vlastnej koži, bola možnosť zaplatiť si jazdu na koči priamo po dostihovej dráhe. Vždy po dobehnutí dostihu spravil koč s dvomi nádhernými koňmi kolo okolo prekážok.

Okrem skvelého športového zážitku si návštevníci mohli vychutnať skvelú ponuku jedál. V rámci areálu je pripravené veľké množstvo stánkov s občerstvením, ale aj so suvenírmi či s jazdeckými potrebami, takže návštevníci nemajú núdzu o jedlo.

Medzi problémy celého podujatia patrí parkovanie. Miesta, kde si môžu návštevníci nechať auto sú pomerne ďaleko od vchodov. Organizátori mysleli na tento fakt, a pripravili pre návštevníkov kyvadlovú dopravu zdarma, ktorá ich doviezla na miesto, ktoré je bližšie ku vstupom.

Kategórie:

Podobné články