zdielať

Skúste online degustáciu vín

- terry vlisidis 0dhIwRsPV74 unsplash scaled - Skúste online degustáciu vín

Pandémia nám dáva čas na vydýchnutie si a všetci sa spoliehame, že lockdown v takej podobe, aký sme mali doteraz, už nezažijeme. Spoliehame sa na očkovanie a teplejšie počasie. Opatrenia sa pomaly uvoľňujú a ľudia hromadne navštevujú obchody a prevádzky. Ja osobne radšej chvíľu vydržím, kým sa situácia ešte ukľudní a až potom opustím online svet. Pred navrátením sa do reálneho sveta by sme si nemali nechať ujsť ešte jednu udalosť a to online degustáciu vín s Národným salónom vín.

Degustácia sa uskutoční 30. apríla – už o pár dní, a bude prebiehať online. Môžete si tak nahradiť príjemné chvíľky pri vínku s kamarátmi aspoň takouto online formou pred otvorením degustácií naživo. Degustovať sa budú novošľachtence od slovenských vinárov. Novošľachtence sú špeciálne odrody viniča šľachtené pre Slovensko a naše klimatické podmienky. Meno, ktoré vám možno napadne pri slove novosľachtence je Ing. Dorota Pospíšilová, najznámejšia vinárka, ktorá sa zaslúžila o také známe názvy  ako Dunaj, Hron a Devín. Jej účasť na online degustácii je možná, ale nie je na sto percent potvrdená. Budeme však dúfať, že sa pani Pospíšilovej podarí nájsť si čas. Tešiť sa však určite môžeme na Tibora Vitteka a jeho hostí: Marán Kubiš, Oľga Bejdáková a Peťo Opet.

Aké vína sa budú chutnať? Online degustácia funguje tak, že si vínka objednáte a kuriér vám ich prinesie priamo domov. Môžete si vybrať veľkosť balíčka – malý (3 vína) alebo veľký (5 vín). Degustácie sa môžete však zúčastniť aj bez toho, aby ste víno ochutnávali. Vstup na online degustáciu stojí 10 eur. Ochutnávať sa budú tieto vínka: Noria – Cintavý & Pisarčík, Svoj sen- Chateau Rubáň, Devín – Víno Ludvík, Dunaj-  Víno Tajná a Rósa – Chateu Modrá. Viac o týchto kvalitných vínach sa dozviete práve na degustácii. okrem základných informácií si vypočujete osobné názory, ale tiež pikošky zo sveta vín.

V pohodlí domova máme možnosť vychutnať si kvalitné slovenské víno a vypočuť si pri tom názory odborníkov. Degustácia začína o 18:00 a bude trvať približne do 19:30. Nenechajte si ju ujsť!

zdroj: www.visitbratislava.com

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode