zdielať

Nový pohľad na hrdinu Knihy džunglí prináša pochybnosti o úspechu

Nový pohľad na hrdinu Knihy džunglí prináša pochybnosti o úspechu - mowgli - Nový pohľad na hrdinu Knihy džunglí prináša pochybnosti o úspechu
Mowgliho stvárni mladý herec Rohan Chand. Warner Bros.

Len minulý rok sa kinami prehnala ľúbezná a najmä vynovená verzia legendárne Knihy džunglí pod palcom Disney. Rozprávkový gigant dal hranej verzii rozprávkový nádych, mimoriadne vydarené špeciálne efekty a celkovo film pôsobil veľmi vydarene. Už čoskoro príde do kín diametrálne odlišná verzia stokrát omieľanej témy. Andy Serkis známy skôr ako herec – hádam toto meno nechýba v žiadnom filme, kde treba stvárniť rôzne čudá – je známy azda najviac ako Glum z Pána Prsteňov a Hobita alebo bol predlohou aj pri oživení primátov v Planéte opíc. Vo svojej „ľudskej“ podobe sa objavil aj Black Panterovi. Tentokrát zasadol do režisérskej stoličky a dal si za úlohu prerozprávať Knihu džunglí z úplne inej perspektívy, teda z pohľadu hlavného hrdinu chlapca Mowgliho.

Serkis sa rozhodol dať bokom všetky rozprávkové prikrášlenia a Mowgli bude vykreslený ako bojovník, preživší a hlavne zvláštny divoch, ktorého vychovali zvieratá. Film má dokonca hviezdne obsadenie, čo má za úlohu prilákať divákov do kina, no samotný trailer robí presný opak. Rozpačito pôsobiaci príbeh a najmä rozpačito pôsobiac efekty dávajú tušiť, že toto filmový hit rozhodne nebude. Je chválitebná ambícia priniesť otrepaný príbeh v novom šate, avšak notoricky známy príbeh môže naraziť na zlé spracovanie.

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode