zdielať

Videli ste už film Bohemian Rhapsody?

Videli ste už film Bohemian Rhapsody? - bohemian rhapsody movie - Videli ste už film Bohemian Rhapsody?
Rami Malek bude nový Freddie Mercury. 20th Century Fox

Alebo patríte k tým, ktorí o ňom počúvajú z každého rohu, ale nenašli si stále čas naň zájsť do kina? Tento film, podobne ako iné životopisné, bol opradený veľkou dávkou smoly. Už veľmi dlho sa totiž pripravoval a stále sa výroba odsúvala a úvahy o celej pobobe filmu sa vždy zasekli len v prípravných fázach. Keď sa zdalo, že sa bude nakrúcať, nastala výmena režisérov, respektíve vstúpilo štúdio, ktorému sa nepozdávalo smerovanie a vykreslenie nielen Freddieho, ale aj skupiny Queen.

Ďalším ťažkým orieškom bolo aj hľadanie hlavného predstaviteľa, ktorý by dokázal vdýchnuť celej postave toho správneho ducha. Diváci a fanúšikovia by hereckému predstaviteľovi neodopustili ani najmenšiu chybičku pri stvárnení.  Pôvodne speváka mal stvárniť herec Sasha Baron Cohen, ten však od projektu odstúpil. Po veľmi dlhých peripetiách bude novým Freddiem herec Rami Malek. Pre filmových divákov pomerne neznáma osoba, pre tých seriálových fanúšikov dobre známa tvár, pretože v poslednom období hviezdi v pomerne kontroverznom seriáli Mr. Robot. A najmä, fyzická podoba s predlohou je odškriepiteľná.

Práve táto úloha by mohla Malekovi otvoriť zlatú bránu do Hollywoodu. Dlhé čakanie a veľké komplikácie, ktoré sa vyriešili, dali vo výsledku skvelý produkt. Bohemian Rhapsody môže dať divákom skvelý a doteraz nový pohľad nielen na spevácku ikonu, ale aj celú mašinériu, ktorá sa okolo Queen odohrávala v nedávnej minulosti, ktorí mnohí majú doteraz v živej pamäti.

Kategórie:

Podobné články