zdielať

Ako stráviť Vianoce tak, aby sme nepribrali

vianoce - jed owen EgG6wcsjFtE unsplash scaled - Ako stráviť Vianoce tak, aby sme nepribrali

Vianočné sviatky sú strašidlom pre mnohých, ktorí nechcú pribrať. ako však zvládnuť tieto sviatky tak, aby naša váha ukazovala aj po nich stále rovnaké číslo? Tipy sa dočítate v našom článku. 

Kapustnica, vyprážaná ryba, ale aj medovníčky sú lákadlom asi pre každého jedného z nás. Tieto skvelé chute a plná žalúdky majú často negatívny vplyv na našu váhu, vďaka ktorej potom nedokážeme zapnúť nohavice, ktoré nám ešte pred sviatkami boli voľné. Existuje však viacero spôsobov ako si udržať svoje telo fit a zdravé aj počas Vianoc.

Problémom je, že počas Vianoc konzumujeme mnoho jedál, ktoré majú vysoký obsah soli::

  • syry a údeniny
  • kapustnica
  • vyprážané jedlo

Tieto jedlá obsahujú sodík, ktorý zadržiava v tele vodu a aj kvôli tomu priberieme na váhe.

vianoce - jed owen q6Y8Xr3SoQA unsplash 1024x681 - Ako stráviť Vianoce tak, aby sme nepribrali
autor: unsplashPripravte zdravšiu verziu jedál.

Tipy ako si udržať líniu cez Vianoce:

  • Vynechajte sladené nápoje a alkohol- Medzi najväčšie zabijáky krásnej postavy patria sladené nápoje a alkohol, prípadne miešané drinky. Napriek tomu, že sladené nápoje chutia dobre, obsahujú mnoho cukru, z ktorého priberáme. Alkohol zas obsahuje plno prázdnych kalórií, z ktorých priberieme, ale nie sú vôbec výživné pre telo.
  • Nepečte  koláče pre celú rodinu a susedov- čím viac jedla navaríte a čím viac koláčov napečiete, tým viac aj zjete. Naplánujte si reálne množstvá, ktoré dokážete zjesť, bez toho aby ste sa zbytočne prejedali.
  • Zdravé recepty- keď chcete jesť bez obmedzení, snažte sa pripraviť aspoň zdravšiu verziu vašich receptov.
  • Hýbte sa!- Poslednou a určite najdôležitejšou radou je, že neprestaňte sa hýbať. Vianoce sú síce o čase s rodinou, spravte si však aj čas pre seba a zacvičte si. Prípadne zoberte na prechádzku aj rodinu. a urobte si aktívne Vianoce.
Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode