zdielať

Maškrty, ktoré bude váš psík milovať

maškrty - P1200781 - Maškrty, ktoré bude váš psík milovať
Lyofilizované maškrty pre psa Zdroj: Autor článku

Každý chce svojmu štvornohému miláčikovi dopriať to najlepšie. Rovnako by to malo byť aj pri tréningu, či situáciách, keď chceme psíka odmeniť niečím chutným navyše. Aké pamlsky si vybrať?

Lyofilizované – pri tomto šetrnom spôsobe spracovania, sušenie mrazom, sa odstráni voda a maškrta ostane ľahučká a výživná. Výhodou je, že keď tieto maškrty zalejete vodou, akoby ožijú, a váš miláčik má za malú chvíľu v miske „čerstvé“ jedlo. Preto je to výborná alternatíva na cesty.

Sušené – najkvalitnejšie sú práve pomaly sušené na nižšej teplote, ktoré si zachovajú živiny a aj svoju vôňu. Okrem malých kúskov používaných pri tréningu to môžu byť aj napríklad sušené uši či iné väčšie časti, s ktorými sa psík zabaví na dlhší čas.

Za studena lisované granule –  ja ich používam aj ako odmeny pri tréningu. Svojim šetrným spracovaním, studeným lisovaním, si zachovávajú kvalitu a živiny. Vyrábané sú bez chémie a sú ľahko stráviteľné.

Pečené pamlsky –
ak sú takéto pamlsky pečené z kvalitných surovín, tiež môžu byť dobrou odmenou pre vášho psíka.
Touto formou si ľahko pripravíte maškrty aj doma z toho, čo vášmu psíkovi chutí.
Stačia vám na to dobré suroviny a rúra alebo sušička. Môžete napríklad pomixovať obľúbené mäsko s trochou ovocia či zeleniny, pridať bylinky, možno trošku kvalitného oleja a zahustiť napríklad ryžovou múkou. Potom už len tvarujete a pečiete alebo sušíte v sušičke.

Ak má váš psík rád ovocie a zeleninu, bude trénovať aj na kúsočky mrkvy či jablka s takou radosťou, ako ten môj. Nedávajte však psíkom všetky druhy, niektoré môžu byť pre ne škodlivé.

Spomeniem niektorých našich a českých výrobcov psích pochutiniek:

Pet Farm Family– v Prahe vyrábajú sušené, pečené a lyofilizované maškrty z tých najkvalitnejších surovín a samozrejme to všetko spracúvajú s láskou. Dohliadajú na to aj 3 šikovné chlpáčky, Sušienka, Špagetka a Škorica, Baf!

maškrty - P1200667 - Maškrty, ktoré bude váš psík milovať
Zdroj: Autor článku

Bohemia pet food – česká značka, na ich stránke si môžete sami namiešať krmivo podľa chuti a potrieb vášho miláčika. Nie sú to granule, ide o takzvaný sušený barf, znamená to, že používajú kvalitné ingrediencie z Čiech, ktoré prejdú sušením alebo lyofilizáciou. Rovnako ponúkajú aj pamlsky, čo sú sušené, čisto mäsové kúsky.

Labanato – slovenská značka, ktorá vyrába za studena lisované granule, ktoré obsahujú najmä lososa, sladké zemiaky, bylinky a ovocie.

maškrty - P1200671 - Maškrty, ktoré bude váš psík milovať
Zdroj: Autor článku

Yoggies – český výrobca granúl lisovaných za studena a rôznych druhov pamlskov: sušených, lisovaných za studena alebo pečených. Všetko s vysokým obsahom kvalitného mäsazdravých surovín, bez konzervantov a zbytočnej chémie.

maškrty - y75 - Maškrty, ktoré bude váš psík milovať
Zdroj: Autor článku

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode