zdielať

Inšpirujúce knihy: Výchova detí z rôznych pohľadov

knihy - P1200290 - Inšpirujúce knihy: Výchova detí z rôznych pohľadov
Klub nerozbitných detí Zdroj: Autor článku

Marek Herman – Najděte si svého marťana

Kniha je napísaná zrozumiteľným spôsobom, autor sa s vami akoby rozpráva. Dozviete sa v nej mnoho nielen o výchove a pochopení detí, ale aj o sebe a vzťahoch. Zistíte, že stále niekde vo vás drieme vnútorné dieťa, ktoré stačí objaviť.

knihy - P1200276 830x1024 - Inšpirujúce knihy: Výchova detí z rôznych pohľadov
Zdroj: Autor článku

Psychológia milujúcich rodičov (Najnovšie vedecké poznatky – prakticky a ľudskou rečou) – Jana Bašnáková, Eva Vavráková, Jana Zemandl
Ako už z podnadpisu vyplýva, je písaná ľudskou rečou o prvom roku dieťatka. Spolupracovali na nej mamy, psychologičky, vedkyne.  Výhodou je, že autorky sú slovenské, takže výchova pasuje do nášho prostredia a aj na túto dobu. Zároveň sa dobre číta a dozviete sa v nej o detskom spánku, plači, správaní, komunikácii a všetkom, čo potrebujete vedieť. Informácie v nej sú podložené vedeckými štúdiami. Skvelé je, že kniha nič čitateľovi nenúti, skôr ukazuje, aké sú možnosti, keďže každé dieťa je iné.

knihy - P1200315 809x1024 - Inšpirujúce knihy: Výchova detí z rôznych pohľadov
Zdroj: Autor článku

Vychovávame deti a rastieme s nimi – Naomi Aldort
Väčšina z nás bola vychovaná spôsobom, ktorý neobsahoval dostatok rešpektu a pochopenia, preto sa nám to teraz automaticky ponúka ako forma výchovy našich detí. Po prečítaní možno zistíte, že vždy je potrebné začať od seba a zbaviť sa nefunkčných vzorcov správania, čo prinesie rešpektujúcu „nevýchovu“ dieťaťa. Je v nej aj mnoho príkladov, ako jednoducho to môže fungovať, akú môžu mať už len slová moc (najmä v dobrom zmysle), aby sa dieťa necítilo nepochopené a menejcenné.

knihy - P1200297 788x1024 - Inšpirujúce knihy: Výchova detí z rôznych pohľadov
Zdroj: Autor článku

Klub nerozbitných detí (Sedem vecí, ktoré pomôžu vašim deťom prežiť v modernej dobe) – Slávka Kubíková
Inšpiratívna kniha pre všetkých rodičov, ktorý môžu získať iný pohľad na výchovu. Sústredí sa aj na rôzne aktuálne témy, aj na to, ako na deti vplýva príliš veľa techniky všade naokolo. Písaná je jednoduchým jazykom, pútavo, miestami sa aj zasmejete. Po prečítaní si z nej môžete zobrať, čo potrebujete a vyskúšať rady v živote s vašimi deťmi. Mnohí rodičia už potvrdili, že spomínané veci v knihe zafungovali aj u nich doma.

knihy - P1200290 772x1024 - Inšpirujúce knihy: Výchova detí z rôznych pohľadov
Zdroj: Autor článku

Respektovat a být respektován – Pavel Kopřiva, Jana Nováčková, Dobromila Nevolová, Tatjana Kopřivová
Výhodou je, že táto kniha pomôže lepšie porozumieť nielen deťom, ale hlavne si lepšie poradiť v rôznych situáciách aj vo svete dospelých, napríklad v práci, s partnerom, či inými ľuďmi. Písaná je naozaj zrozumiteľne, v mnohých príkladoch sa určite nájdete a zistíte, koľko zlozvykov ste si prevzali od svojich rodičov a možno si to ani neuvedomujete. Ponúka množstvo praktických rád. Ako sa hovorí, komunikácia je naozaj dôležitá, a keď viete, ako na to, všetko je oveľa jednoduchšie.

knihy - P1200462 751x1024 - Inšpirujúce knihy: Výchova detí z rôznych pohľadov
Zdroj: Autor článku


5 jazykov lásky pre deti – Gary Chapman, Ross Campbell
V tejto knihe sa dozviete, že každý človek, aj dieťa má iný jazyk lásky. Inak vníma jej prejavy a rovnako inak ju prejavuje ono samo. Preto je preň dôležité, aby ju dostávalo v tej forme, akej rozumie.

knihy - P1200331 790x1024 - Inšpirujúce knihy: Výchova detí z rôznych pohľadov
Zdroj: Autor článku

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode