zdielať

Inšpirujúce knihy: Lepší pohľad na život

knihy - IMG 20200817 142435 EDIT 1 - Inšpirujúce knihy: Lepší pohľad na život
Chlapec, krtko, líška a kôň Zdroj: Autor článku

Don Miguel RuizŠtyri dohody
Malá knižka o živote je veľmi komplexná a zároveň jednoduchá. Obsahuje len 4 dohody, no zaradiť ich do života už nemusí byť také ľahké. Ak sa to však podarí, čo i len jednu, výsledky sú úžasné. Každým opätovným čítaním môžete objaviť a pochopiť nové súvislosti.

knihy - IMG 20200816 174606 EDIT 1 EDIT 1 - Inšpirujúce knihy: Lepší pohľad na život
Zdroj: Autor článku

Eckhart Tolle – Nová Zem
Ak ste tomu otvorení, táto kniha vám môže pomôcť s duchovným prebudením. Autor sa v nej zaoberá egom, myšlienkami, reakciami a celkovo životom.

Pavel Hirax Baričák – Šlabikár šťastia
Zrozumiteľne napísaná kniha, kde môžete aj cez konkrétne príbehy pochopiť veci, ktoré sa dejú vo vašom živote. Ako podnadpis prvej časti (Návrat k sebe) napovedá, všetko začína v nás, našou zmenou. Momentálne je 5 častí tejto knihy, každá sa zaoberá inou témou a sú veľmi obľúbené.

knihy - IMG 20200817 120520 EDIT 1 - Inšpirujúce knihy: Lepší pohľad na život
Zdroj: Autor článku


Osho – Radosť
Kniha opisuje najmä radosť, ktorú máme vo svojom vnútri a nepotrebujeme k nej niečo z vonka. Pre mňa je čítanie jeho kníh jednoduché a obohacujúce.

Charlie Mackesy – Chlapec, krtko, líška a kôň
Nádherne spracovaná knižka plná výnimočných ilustrácií, ktoré potešia oči a sami o sebe vyjadrujú rôzne pocity. Príbeh, otázky a odpovede v nej vás povzbudia a pohladia dušu. Bude umeleckým dielom vo vašej knižnici.

knihy - IMG 20200817 142435 EDIT 1 - Inšpirujúce knihy: Lepší pohľad na život
Zdroj: Autor článku

Dan Millman – Cesta pokojného bojovníka
V knihe o živote samotného autora nájdete veľa úžasných myšlienok. Zaujímavé sú tam aj opisované pocity hlavnej postavy. Je možné, že ju prečítate jedným dychom a prebudí vo vás chuť do života. Mnohí ju zaraďujú k tým najlepším. Bol podľa nej natočený aj film.

Šunmjó Masuno – Umenie obyčajného života
Minimalistická kniha, ktorá je napísaná budhistickým mníchom podľa starých múdrostí. Obsahuje 100 jednoduchých lekcií, ktoré môžete postupne počas sto dní zaradovať prakticky do života a týmito maličkosťami ho postupne meniť k lepšiemu.

Clarissa Pinkola Estés – Ženy, ktoré behali s vlkmi
Obsahuje mýty, psychológiu a pohľad na ženstvo. Kniha sa nečíta najľahšie, no odborné písanie je sprevádzané pútavým príbehom, ktorý čítanie uľahčuje. Je dôležité čítať pomaly a postupne jej porozumieť.

knihy - IMG 20200816 174659 EDIT 1 - Inšpirujúce knihy: Lepší pohľad na život
Zdroj: Autor článku


Anthony de Mello  – Bdělost
Jasne písaná neveľká kniha, ktorú budete chcieť čítať opakovane a vždy v nej objavíte niečo nové. Zároveň vám prinesie iný pohľad na život, uvedomenie a naozaj povzbudí.

Zdroje:
www.martinus.sk
www.instagram.com

Kategórie:

Podobné články