zdielať

Instagram Reels: Nový konkurent TikToku?

instagram - 115931187 629554624339949 7121638440935163820 n - Instagram Reels: Nový konkurent TikToku?

Facebook predstavuje novinku Reels na Instagrame. Je určená na vytváranie zábavných videí, ktoré môžete zdieľať so svojimi priateľmi alebo s kýmkoľvek na Instagrame. Nahraté 15-sekundové videoklipy môžete upravovať pomocou zvuku, efektov a nových kreatívnych nástrojov. Reels môžete zdieľať so svojimi sledovateľmi v službe Feed a ak máte verejný účet, sprístupnite ich širšej komunite Instagram prostredníctvom nového priestoru v sekcii Explore.

Reels nájdete v spodnej časti kamery Instagramu. Jednoducho ho zvolíte namiesto boomerangu, story a ďalších možností. Na ľavej strane obrazovky uvidíte rôzne kreatívne nástroje na úpravu, ktoré vám pomôžu vytvoriť Reel.

Zvuk: Vyhľadajte skladbu v hudobnej knižnici Instagram. Môžete tiež použiť svoj vlastný originálny zvuk.
Ak zdieľate reel so svojim originálnym zvukom, bude priradený k vám, a ak máte verejný účet, ľudia môžu s vašim zvukom vytvárať reel výberom možnosti „Použiť zvuk“ (podobne ako efekty cez príbehy).
AR Effekty: V Reels môžete používať aj AR efekty a filtre.
Odpočítavanie: po spustení nahrávania sa začne odpočítavať 3-2-1
Rýchlosť: celé videá alebo ich časti dokážete spomaliť alebo zrýchliť
Usporiadanie: dokážete usporiadať objekty z predchádzajúceho videa ešte pred natáčaním, tak môžete tvoriť videá podobné virálom na tiktoku (Magic mirror, Flip the switch) zmena outfitov, pridanie priateľov z predchádzajúcich videí a predmetov.

 

@tiffanialvarezNo es mi abuelo, es mi sugar btw ? véanlo hasta el final ##fliptheswitch ##fliptheswitchchallenge ##fyp ##foryou ##parati ##goviral ##grandpa♬ Nonstop – Drake

 

Veľa ľudí sa obáva používať TikTok po špekuláciách, že aplikácia odovzdáva informácie čínskej vláde. Mohol by tak zastúpiť postavenie TikToku v Indii (kde je TikTok zakázaný) alebo v USA, kde sa o zákaze používania aplikácie vedú horlivé diskusie. V minulom článku sme upozorňovali aj ako bezpečne používat TikTok podľa PZ SR, keďže aplikácia má najmä mladú cieľovku.

Zdroj: Instagram

Kategórie:

Podobné články