zdielať

Farbou roka 2022 je Very Peri

pantone - Bez nazvu - Farbou roka 2022 je Very Peri
Very Peri, najšťastnejší a najteplejší zo všetkých modrých odtieňov.

Zaujímajú vás najnovšie trendy v dizajne? Inštitút farieb Pantone predstavil vo štvrtok 9. decembra novú farbu Very Peri ako svoju farbu roka 2022.

Je to prvý raz v 22-ročnej histórii spoločnosti, kedy namiesto toho, aby si vybrala zo svojho už existujúceho archívu, spoločnosť novú farbu vyrobila.

„Nová farba Pantone, ktorej dynamická nová prítomnosť podporuje osobnú vynaliezavosť a kreativitu, Pantone 17-3938 Very Peri, najšťastnejší a najteplejší zo všetkých modrých odtieňov, predstavuje posilňujúcu zmes novosti,“ uviedla spoločnosť. Dodali, že nová farba je symbolom „transformačnej doby“, v ktorej žijeme. „Prejavom bezstarostnej sebadôvery a odvážnej zvedavosti, ktorá oživuje nášho tvorivého ducha.  Very Peri nám pomáha prijať túto zmenenú krajinu možností a otvoriť nám novú víziu pri prepisovaní našich životov,“ uviedli. 

Inštitút farieb Pantone vydáva „Farbu roka“ od roku 1999. Každá voľba si podľa spoločnosti „vyžaduje dôkladné zváženie a analýzu trendov“. To znamená, že prechádzajú rôznymi farebnými vplyvmi – od zábavného priemyslu až po nové technológie. Minulý rok sa stali farbami roka Ultimate Gray (PANTONE 17-5104) a Illuminating (PANTONE 13-0647). V roku 2020 bola farbou roka klasická modrá.

Zdroj: Pantone

Súvisiace:
Poznáme farbu roka 2020. Spoločnosť Pantone určila upokojujúcu klasickú modrú ako budúcoročný trend

 

Kategórie:

Podobné články