zdielať

Behaj lesmi 2021 na Slovensku

beh - fahad pgd lK5GsWh36g0 unsplash scaled - Behaj lesmi 2021 na Slovensku
Zapojte sa do bežeckých súťaží: 5,12 a 20 km. Fahad

Beh sa počas pandémie stal jedným z obľúbených športov. Dá sa robiť individuálne a takmer hocikde. Niektorí ľudia objavili v sebe športový talent a teraz sa netrpezlivo obzerajú po súťažiach kde by sa mohli prezentovať. Na Slovensku sa historicky prvý krát môžeme zúčastniť úplne prvých pretekov s názvom „Behaj lesmi“. Dňa 19.6.2021 sa usporiadajú tieto preteky v Devíne, 17.7. vo Veľkej Fatre v Hrabove a 21.8.2021 v Štiavnických Baniach.

Bude to beh pre každého. Trasy sú naplánované v troch dĺžkach: 5,11 a 20 kilometrov. Prevažne sa pobeží lesnými cestami. Prihlásiť sa môžete online na stránke behajlesmi.sk. Štartovné začína na sume 10 eur pre 5 km beh. Vyššie súťaže sú o trošku drahšie.Bežať môžete ako jednotlivci, v tandeme, ale aj ako skupina. Dôležité je si podrobne naštudovať pravidlá na stránke behajlesmi.sk, aby ste sa vyhli diskvalifikácii. Nezabudnite poslať prihlášku!

V súťaži VOLTARUN je na štarte vítaný každý bežec. Séria pretekov myslí aj na hendikepovaných a amatérskych bežcov. Dokonca aj na mamičky s kočíkom. Trasa je prispôsobená tomu, aby bežať mohol každý. Hlavný partner pretekov, ako ste mohli z názvu už pochopiť, je Voltaren. Na trase sa dokonca nachádza aj stanovisko pre fanúšikov, kde Vás môžu podporiť Vaši kamaráti, ktorí pretekať nebudú. V behu VolataRUN je víťazom každý. Na začiatku dostanete štartovacie číslo, čipovú technológiu a v cieli medailu a občerstvenie. Najlepšie na celom VoltaRUN behu je, že čiastka 10 eur za Váš štart bude venovaná na pomoc deťom.

Na akcii behaj lesmi bude prítomný aj Voltaren stan, kde si môžete dopriať masáž a prediskutovať svoje pohybové ťažkosti. Tiež sa môžete tešiť na fotokútik a fotopoint. Samozrejmosťou je občerstvenie, mobilné toalety, šatňa, zdravotníci a ceny pre prvých troch bežcov.

Na čo nezabudnúť ak idete behať? Voda, bezpečná obuv a funkčné oblečenie je pre každého bežca samozrejmosťou. Pripomíname však ďalšie dva dôležité prvky. Opaľovací krém a repelent! Slnko je nesmierne silné a kožu si potrebujeme ochrániť. Repelent je tiež dôležitou súčasťou výbavy, aby nás zbytočne nepotrápili komáre a kliešte.

Zdroj: behajlesmi.sk

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode