zdielať

Vďaka týmto tipom ušetríte na nákupoch desiatky eur mesačne

nákupy - maddi bazzocco Hz4FAtKSLKo unsplash scaled - Vďaka týmto tipom ušetríte na nákupoch desiatky eur mesačne

Každým dňom sa stretávame s tým, že ceny okolo nás narastajú a nákupy nás vychádzajú drahšie ako v minulosti. My vám prinášame tipy a triky, ako sa dá ušetriť na nákupoch do domácnosti.

 • naplánujte si jedlo na celý týždeň a robte si zoznamy potravín – rozumné plánovanie vás naučí zistiť, ktoré potraviny skutočne potrebujete a zároveň vrátať si množstvá. Napíšte si vopred zoznam jedál, ktoré plánujete cez týždeň variť a podľa toho si rozpíšte potraviny, ktoré plánujete nakúpiť. Vyhnete sa tak nakupovaniu zbytočných potravín.
 • sledujte akcie a zľavy- akcie a zľavy sa často pohybujú do vysokých hodnôt. Sledujte si, ktorý obchod má v čase nákupu najvýraznejšie zľavy na potraviny, ktoré potrebujete.
 • využívajte výhodné balenia- väčšie balenia často vychádzajú lacnejšie. Vyberajte ich najmä pri potravinách, ktoré sa dajú uskladniť a nepokazia sa.Nakúpte si trvanlivé potraviny do zásoby keď sú za nižšiu cenu a využite ich neskôr.
 • zoberte vždy len to čo potrebujete– nenakupujte potraviny, na ktoré máte chuť práve v túto chvíľu alebo možno ich zjete. Vyhnete sa tak tomu, že potraviny nakúpite a možno nezjete a následne ich vyhodíte.

  nákupy - nrd D6Tu L3chLE unsplash 300x225 - Vďaka týmto tipom ušetríte na nákupoch desiatky eur mesačne
  autor: unsplash.comSledovanie akcií a využívanie vernostných karier je možnosť ako ušetriť.

 • zapisujte si vaše výdavky a stanovte si limit- zoznam výdavkov a príjmov pomáha udržať si bilanciu. Zapisujte si, koľko ste na nákupy minuli. Pripravte si vopred  limit, ktorý môžete minút na potraviny každý mesiac alebo týždeň a zapisujte si to do tabuľky.
 • Používajte kupóny a vernostné karty- zbieranie vernostných bodov pomôže ušetriť drobné. Niektoré nákupné reťazce zvýhodňujú členov ich klubu a iné zas vracajú na konci roka peniaze v poukážkách.
 • Hľadajte si lacnejšiu alternatívu- v mnohých prípadoch platíte pri produktoch za značky. Skúste sa pozrieť či nenájdete rovnaký variant produktu aj v lacnejšej verzii.
 • Nechoďte do obchodu s prázdnym bruchom- pocit hladu v nás vyvoláva stavy, že máme chuť kúpiť všetko čo vidíme. To sa občas odrazí aj na našich peňaženkách. Choďte do obchodu keď nebudete hladní a s najväčšou pravdepodobnosťou nakúpite len to čo potrebujete.
 • nechajte si priniesť potraviny- donáška potravín až domov môže mať rovnako pozitívny vplyv. Keď potraviny vidíte na obrázkoch, s najväčšou pravdepodobnosťou sa vyhnete nakupovaniu aj toho čo nepotrebujete.

 

Kategórie:

Podobné články

mmnt.sk
Close Cookmode