zdielať

Ako začať rok produktívne? Tipy a triky na správnu organizáciu!

diár - stil flRm0z3MEoA unsplash scaled - Ako začať rok produktívne? Tipy a triky na správnu organizáciu!

Nový rok sa pre nás tradične spája s nástupom novoročných predsavzatí. Máme záujem dosahovať lepšie výsledky v práci či v škole, začať sa zdravo stravovať a pravidelne sa hýbať. Okrem toho chceme dosiahnuť zmenu. Novoročné predsavzatia sa však začínajú pozvoľne vytrácať prvých pár dní nového roka. Ako s týmto javom rýchlo zatočiť? Organizácia času a jeho úspešné menežovanie je beh na dlhé trate. Na druhej strane je však najlepším spôsobom, ako zvládnuť novoročné predsavzatia, pretože každý veľký krok je súborom malých pohybov. Ako na úspešnú organizáciu? Prvým krokom je výber diáru, ktorého používanie vás bude baviť a zároveň motivovať k novým úspechom.

diár - alysha rosly vb2qWEax4pM unsplash 768x1024 - Ako začať rok produktívne? Tipy a triky na správnu organizáciu!
autor: Alysha RoslyNikdy nie je neskoro začať s novoročnými predsavzatiami.

Ak plánujete začať s cvičením môžete sa zamerať na diáre, ktoré sa vydávajú práve touto cestou. Nájdete v nich množstvo motivácie a aj zaujímavé rady. Jedným z najobľbenejších v našich končinách je Fitness diár, ktorý v sebe spája množstvo nápadov na cvičenie, vyvážené stravovanie a zároveň i veľkú dávku motivácie. Na svoje novoročné predsavzatia môžete zvoliť i bežný diár. Vyberajte dizajn, ktorý sa vám páči a motivuje vás používať diár. To je však len začiatok.

Každý deň si na svoj diár vyhraďte približne 10 minút, počas ktorých začnete plánovať. Ak sa chete zamerať na predsavzatia, napíšte ich na prvú stranu diáru alebo ich vlepte na papieri, aby ste ich mali stále na očiach. Každý deň si zapisujte povinnosti a termíny, ktoré musíte stihnúť. Skvelým krokom je vytvoriť si dennú rutinu, ktorá vám pomôže lepšie sa vžiť do svojich úloh – pitie liečivého čaju, vybavovanie pošty či užívanie vitamínov. Rovnako sa zamerajte i na splnenie úloh, z ktorých máte strach. Ak plánujete cvičiť, vyhraďte si 20-30 minút denne na cvičenie. So zdravou stravou vám pomôže plánovanie jedálnička deň vopred – tak budete mať pod kontrolou i svoje nákupy. Ak chcete zvýšiť produktivitu, vytvorte počas dňa časové okná určené na prácu a oddych či záujmy.

diár - stil WDNRd72gF4s unsplash 768x1024 - Ako začať rok produktívne? Tipy a triky na správnu organizáciu!
autor: STILNálepky, kresby či iné zvýraznenia sú skvelými nástrojmi motivácie.

A najmä – krelite, maľujte, lepte motivačné nálepky či farebné papieriky s povinnosťami, ktoré vyhodíte hneď po ich ukončení. Nálepky či vaše kresby vás budú motivovať, skrášľovať váš nový diár a motivovať vás k jeho používaniu. Zvoľte motivačné nálepky či nálepky, ktoré sa vám jednoducho páčia. Dobrým krokom je i zapisovanie pozitívnych vecí, ktoré sa vám počas dňa podarili. Nastavte sa na správne organizovanie času a novoročné predsavzatia prvýkrát zvládnete!

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.
mmnt.sk
Close Cookmode