zdielať

Ako sa bezpečne opaľovať? My vám prinášame 5 tipov, ako si dávať na seba pozor

leto - suncream 1337629 1920 - Ako sa bezpečne opaľovať? My vám prinášame 5 tipov, ako si dávať na seba pozor

Po krásnom opálení túži hádam každý z nás. Väčšina ľudí si neuvedomuje riziko dlhého pobytu na slnku bez dôkladnej prípravy. Nezabúdajte, že opálenie je sexi, ale spálená koža nie.

Väčšina z nás sa rozbehne k vode na prvé ostré slnko a večer svoje rozhodnutie oľutuje. Prvý pobyt na ostrom slnku býva často nebezpečný pre naše zdravie.

leto - sunscreen 1461332 1920 300x198 - Ako sa bezpečne opaľovať? My vám prinášame 5 tipov, ako si dávať na seba pozor
autor: pixabay.comDôležité je nepodceňovať slnko pri športových aktivitách.

  1. Získavajte opálenie postupne a veľmi opatrne- ak chcete dosiahnuť skutočne krásne opálenie, mali by ste ísť na to postupne a opatrne a tráviť na začiatku sezóny na slnku len pár minút a postupne pridávať svojej pokožke viac slnečných lúčov až keď už bude mať vytvorený základ.
  2. Nezabúdajte na opaľovacie krémy- keď sa už rozhodnete, že sa idete slniť, mali by ste dbať na opaľovací krém. Je dôležité vedieť zvoliť si ten správny podľa typu pokožky.
  3. Chráňte si oči- ostré slnko je z veľkej časti nebezpečné nielen pre našu pokožku a pleť, ale môže nám poškodiť aj zrak, ak nevyžívame slnečné okuliare. Nezabúdajte preto nikdy na slnečné okuliare. Pri pobyte na slnku odporúčame aj klobúk alebo inú pokrývku hlavy.
  4. Medzi 11 a 15 buďte v tieni- najostrejšie slnko svieti medzi 11 a 15 hodinou. Využite tento čas radšej inak ako na opaľovanie a nechoďte zbytočne na slnko.
  5. Po opaľovaní sa natrite mliekom po opaľovaní- po každom opaľovaní je dôležité pokožku, ktoré sa vysušuje opäť hydratovať. Využite rôzne produkty po opaľovaní alebo aspoň obyčajné telové mlieko. Nikd však nezabúdajte dopriať pokožke zaslúženú regeneráciu.

Tipom na spáleniny je klasická kyslá smotana, ktorá pomáha zmierniť bolesť a rýchlejšie zregenerovať spálenú pokožku.

 

Kategórie:

Podobné články