zdielať

Ako na dobrú organizáciu času

organizacia casu - proxyclick visitor management system BgT ZKC6WA4 unsplash scaled - Ako na dobrú organizáciu času
Ako na úspešnú organizáciu času? Proxyclick Visitor Management System

Leto je obdobím, kedy sa najčastejšie vzdávame našich produktívnych návykov. Vysoké teploty a prehriate miestnosti spôsobujú, že sa nám do ničoho nechce a do každej práce sa potrebujeme nútiť oveľa viac. Organizácia času a úspešné rozvrhnutie úloh nám však môžu pomôcť opäť nájsť stratenú produktivitu a pustiť sa do pracovných úloh s o niečo väčším entuziazmom. I úspešná organizácia času alebo tiež time-management i vyžaduje celú radu dobrých návykov. Ako je možné si ich vybudovať? Všetko potrebné Vám prezradíme v dnešnom článku.

Vytvorte si rannú rutinu

Hovorí sa, že celé naše sústredenie začína už od rána. Ranná rutina Vám môže pomôcť oveľa jednoduchšie skočiť nového dňa, ako staviť len na bezcieľne potulovanie so šálkou kávy v ruke. Vytvorte si návyky, ktoré zahŕňajú pobyt doma. Vyčistite si zuby, pripravte výživné raňajky, upracte byt, nezabudnite na obed do práce. V práci sa zamerajte na kontrolu a odpovedanie na maily, určite si úlohy, na ktorých chcete v daný deň pracovať. Tieto činnosti budete každý deň opakovať, až sa z nich stanú návyky udržiavajúce Vás v produktívnom tempe.

organizacia casu - christina wocintechchat com UTw3j aoIKM unsplash 1024x684 - Ako na dobrú organizáciu času
autor: Christina WocintechchatPočas leta najrýchlejšie strácame produktivitu.

Ťažké úlohy majú prednosť

Aj Vy máte vo zvyku presúvať ťažké úlohy na neskôr a pustiť sa najskôr do drobných? Rozhodne nie ste jediní. Ako sa postupne blíži čas splniť dôležité úlohy, naša motivácia je stále menšia. Až úplne zanikne. Postavte sa náročným úlohám hneď na začiatku a vybavte ich ako prvé, kým máte dostatok energie a sústredenia. Deň ubieha oveľa jednoduchšie, keď sa nemusíte stále sústrediť na to, že ešte len teraz príde náročné zadanie.

organizacia casu - nicole wolf CZ9AjMGKIFI unsplash 1024x683 - Ako na dobrú organizáciu času
autor: Nicole WolfSprávne návyky sú kľúčové.

Dostatok energie zabezpečí správna strava i oddych

Veľmi často bojujeme s produktivitou i preto, že nemáme dostatok energie na nové úlohy. V mnohých prípadoch sú za to zodpovedné naše nesprávne stravovacie návyky. Vyprážané a nezdravé jedlo spôsobuje, že sily strácame oveľa rýchlejšie. Spoľahnite sa na vyvážené jedlo s dostatkom vlákniny, ktoré Vám dodá energiu a neuspí Vás na ďalšie tri hodiny. Riešenie sa skrýva aj v oddychu. Miesto sociálnych sietí si doprajte pár minút strečingu alebo kúsok obľúbenej knihy. Je to skvelý reset a rozdiel pocítite okamžite.

Možností, ako budovať produktivitu, je množstvo. Všetky sa však zakladajú na správnych návykoch.

Kategórie:

Podobné články

Volám sa Katka a už niekoľko rokov sa aktívne venujem blogovaniu a písaniu príspevkov. Som kreatívna osoba, ktorá veľmi rada skúša nové veci a objavuje nepoznané. V mojich príspevkoch sa často dočítate o celiakii, pretože s touto diagnózou bojujem už nejaký ten piatok. Hľadám nové recepty a s obrovskou radosťou vyvraciam mýty, ktoré o nej kolujú.
mmnt.sk
Close Cookmode