zdielať

Šalát na raňajky – áno, či nie?

ranajky - dan gold 4 jhDO54BYg unsplash scaled - Šalát na raňajky – áno, či nie?
Vyskúšajte raňajkovať šalát - začnú sa diať zázraky. Dan Gold

Raňajky sú základ, to počúvame neustále. Tiež nám často prízvukujú, že jedna káva sa za raňajky nepovažuje. Mnohí z náš si na raňajky v kľude nenájdu čas. Tí šťastnejší, ktorí raňajkujú, väčšinou zvolia klasické raňajky ako pečivo, vajíčka, jogurt alebo musli. Niektorí obľubujú ovocie, džúsy, alebo rožtek s nutellou. Jedli ste však už niekedy na raňajky šalát? Spisovateľka Meredith Dietz raňajkuje šaláty. Nie je to dietologička, nie je to výživový poradca. Meredith Dietz jednoducho rada žije inak a pociťuje z toho viacero benefitov. Tu je zopár dôvodov, prečo šalát ako raňajkové menu stojí za vyskúšanie.

  1. Šalátom začnete deň veľmi dôrazne. Odlíšite sa od ostatných, doprajete si niečo iné. Ráno namiesto scrollovania sociálnych sietí si prečítajte kapitolu z knihy. Namiesto kávy a pečiva si dajte šalát. Je to zmena, ktorá Vám pripraví pôdu na rozhodnejší a úspešnejší deň.
  2. Ak dokážete na raňajky zjesť šalát, tak dokážete hocičo! Po konzumácii šalátu na raňajky pocítite pocit úspechu, ktorý Vám vydrží celý deň.
  3. Doprajete si viac výživy. Pre naše telo nie je ideálne jesť neustále obilniny. Prekvapte telo šalátom a už po pár dňoch ucítite rozdiel. Budete sa cítiť ráno plný energie. Tým, že si dáte zeleninu už na raňajky, tak je to krôčik k tomu, aby ste postupne do svojho jedálnička dostali viac prospešných potravín a menej sacharidov.
  4. Rozhýbete trávenie. Vláknina, ktorá sa Vám hneď ráno dostane do tela naštartuje Vaše trávenie.
  5. Experimentovanie s receptami. Šaláty Vás tak skoro nezačnú nudiť. Existuje ich veľké množstvo, rôzne kombinácie rastlín a plodov. Namiešajte si šalát, na ktorý sa ráno budete tešiť.

Náš tip na šalát: Poľný šalát, kukurica, rajčiny, feta syr s kvapkou olivového oleja a kešu orieškami je ideálnym začiatkom dňa. Pri príprave vlastného raňajkového šalátu najprv využite známe suroviny, ktoré máte radi a postupne sa nebojte experimentovať. Výbornou súčasťou šalátov je napríklad jablko, orechy a hrozno. Tiež vajíčka a rôzne druhy syra. Pokiaľ sa neviete vzdať ráno šunky, jednoducho si ju pridajte do šalátu.

Zdroj: lifehacker.com

 

Kategórie:

Podobné články