zdielať

Vianočné trendy 2020

vianoce - annie spratt nr4JhDDSuzA unsplash - Vianočné trendy 2020
Aké sú trendy týchto Vianoc? Annie Spratt

Aký vianočný stromček ste zvolili tento rok? Aké farebné zladenie výzdoby mu dať? Aký darček a komu ho darovať?  Mnohí máte tieto otázky už vyriešené a tí, ktorí si až teraz uvedomili, že o chvíľu sú Vianoce už veľa času nemajú.

Stromček – živý alebo umelý? Podľa najnovších zistení sa môžete rozhodnúť sami, lebo pri dodržiavaní ekologických princípov je živý aj umelý stromček neekologický v rovnakej miere. Ako na to ? pokiaľ sa rozhodnete pre umelý stromček, snažte sa kúpiť si taký, ktorý nie je vyrobený veľmi ďaleko, nepodporuje detskú prácu, a nie je vyrobený z toxických materiálov. Kúpte si umelý stromček, ktorý Vám vydrží aspoň päť rokov a bol vyrobený niekde tak, aby za Vami necestoval cez pol sveta. Keď ho už nebudete chcieť darujte ho ďalej alebo recyklujte. Živý stromček by mal vyrásť niekde tak, aby tiež neboli na jeho prepravu spaľované zbytočne veľké množstvá pohonných hmôt. Vianočné stromčeky sú na Vianoce špeciálne pestované. Nemusíte sa báť, že ich niekto priniesol z národného parku. Keď živý stromček doslúži, uistite sa, že na ňom nezostali žiadne ozdoby a háčiky a skompostujte ho, alebo darujte majiteľom zvierat – kone, alebo slony sa určite potešia.

Farba roka 2020. Farbou roka 2020 je modrá. Konkrétne klasická modrá a námornícka modrá. Avšak pri dekorovaní stromčeka  treba skôr dbať na celkový dojem a atmosféru, ako sa snažiť každý rok zapojiť „farbu roka“ nasilu. Pre kreatívne nápady navštívte napríklad portál pinterest. Do módy prichádzajú opäť okrem veľkých vianočných gulí aj ručne vyrobené dekorácie z papiera alebo dreva. vyzdobte si strmček tak, aby odrážal vaše pocity a pôsobil v miestnosti prirodzene.

Skutočný darček. Neviete čo darovať svojim blízkym? Každý rok striedate ponožky a pyžamá s papučami a máte toho dosť? Darujte skutočný darček pomocou webu skutocnydarcek.sk. Pomôžete niekomu a Vášmu blízkemu darujte certifikát, že ste tento rok pomohli. Bude sa tešiť on, že nedostal zbytočnosť aj vy, že ste pomohli. v neposlenom rade sa bude výborne cítiť aj obdarovaný, ktorý dostane práve taký darček ako potrebuje. ceny darčekov sa pohybujú od 5 až do 1000 eur. Pokiaľ sa Vám darčeky na stránke nepozdávajú a máte presnejšiu predstavu kde by ste chceli pomôcť, tak do toho! Keď prispejete, tak občianske združenia nebudú mať problém vyrobiť Vám certifikát ako dar.

Zdroj: www.decoratorswarehouse.com

www.skutocnydarcek.sk

Kategórie:

Podobné články