zdielať

Rozprávka Klub Winx teraz aj v seriálovom prevedení pre tínedžerov

netflix - Screenshot 2021 02 16 155925 - Rozprávka Klub Winx teraz aj v seriálovom prevedení pre tínedžerov
Pre všetkých fanúšikov Klubu Winx Netflix

Detský animovaný seriál Winx Club je rozprávkou, ktorú obľubujú hlavne dievčatá. Je to taliansko-americká produkcia spoločností Rainbow SpA a Nickelodeon. Celkovo má 8 sérií, kde víly zo školy Alfea, bojujú proti zlu. Ako dieťa som si to neuvedomovala, že víly bojujú proti nadčasovým problémom ako sú znečistenie životného prostredia alebo šikana. Okrem týchto tém rezonujú v seriáli pre deti samozrejme aj témy ako rodina, priatelia, škola a láska. V roku 2019 začali filmovať verziu pre tínedžereov “Fate: The Winx Saga”. 22. januára sme sa dočkali svetovej premiéry.

Postavy a obsadenie: Postavy viac-menej zodpovedajú postavám z detského seriálu, ale prišlo na pár zmien v menách. V hlavnej úlohe je Abigail Cowen ako Bloom, Hannah van der Westhusen ako Stella a Danny Griffin ako Sky. To, že mená hercov nie sú známe, považujem skôr za pozitívnu vec – je to príjemná zmena pozerať sa na nové tváre. Príjemne ma prekvapila aj Elisha Applebaum ako Musa a tiež Eliot Salt ako Terra, ktoré podali obdivuhodný herecký výkon.

Dej: Víla Bloom, ktorá žila so svojimi ľudskými rodičmi sa dozvie o svojej sile ovládať oheň. Potrebuje sa naučiť svoje schopnosti ovládať, tak sa dostane na školu s názvom Alfea. Tam sa stretne so svojimi novými kamarátkami vílami Stelou (svetlo), Musou (cíti pocity iných), Aishou (voda), Terrou (zem) a s chlapcom menom Sky. Dozvedá sa o svojich schopnostiach, o svojej minulosti a učí sa, až kým školu nenapadnú “spálení”. Bloom robí chyby a oslobodí niekoho, kto mal zostať radšej uzavretý v podzemí.

Stojí to za pozretie? Ak máte radi oddychové pozeranie a páčili sa Vám napríklad Upírske denníky, tak určite odporúčam. Ak ste fanúšikom rozprávky Winx Club, tiež odporúčam. Čo sa týka recenzií, tak mnohí kritici považujú príbeh za veľmi plochý a vadí im tiež, že sa dej nedrží pôvodnej rozprávky. Medzi pozitívne ohlasy patrí, že je to niečo iné a nové, tiež oceňujú humor a nádych temnoty. Ja osobne považujem za osviežujúce, že Bloom ako hlavná postava robí chyby. Jej tvrdohlavosť neovplyvní ani pekný chlapec Sky. Bloom považujem za silnú ženskú postavu túžiacu po poznaní. Musím však súhlasiť aj s kritikou, že dej nie je komplikovaný a rýchlo prichádza k rozuzleniu viacerých tajností. Seriál je dostupný na Netflixe.

 

Kategórie:

Podobné články